امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

در کمیسیون تلفیق شورا تأکید شد؛ پروژه‌های شاخص شیراز باید طبق برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری برسند

 یک روز پس از نطق رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و اعلام اینکه این شورا در ماه‌های پیش‌رو، بر روی نظارت بر اجرای مصوبات و پروژه‌های شهرداری متمرکز خواهند شد؛ شصت‌و‌پنجمین جلسه کمیسیون تلفیق به بررسی عملکرد پروژه‌های شاخص مناطق ۲ و ۳ شهرداری شیراز اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در این جلسه که به‌صورت ویدیو کنفرانس و با حضور اعضای شورا، معاونان و مدیران شهرداری، مشاوران و کارشناسان شورا و شهرداری برگزار شد، وضعیت اجرای طرح‌ها و پروژه‌های این دو منطقه به بحث و بررسی گذاشته شد و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نیز با طرح پرسش از شهرداران دو منطقه در جریان جزئیات وضعیت پیشرفت پروژه‌های شاخص قرار گرفتند.

** شهرداری مناطق 2 و 3 تا پایان هفته وضعیت پروژه‌ها را گزارش می‌کنند
بر پایه این گزارش و در بررسی پروژه‌های منطقه 2، شهرداری این منطقه مکلف شد که گزارش مشکلات پروژه «بدنه‌سازی و کف‌سازی خیابان توحید» را به‌صورت مکتوب تا پایان هفته جاری به شورا ارائه کند.
اعضای شورا همچنین گزارش شهردار منطقه ۳ را نیز در خصوص طرح‌های شاخص این منطقه مورد بررسی قرار دادند و مقرر شد که شهرداری گزارش تملک پروژه «بازآفرینی فضای شهری و توسعه فضای شهری اطراف سعدیه» و همچنین وضعیت اجرای پروژه‌های «لوله‌گذاری دروازه قرآن» و «زیرگذر هفت‌تنان –چهل‌مقام» را تا پایان هفته به شورا ارائه کند.
گزارش‌های شهرداری در کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورا بررسی و جمع‌بندی آن به کمیسیون تلفیق ارسال می‌شود.

** جدول زمان‌بندی پیشرفت پروژه‌های شاخص هر منطقه به شورا ارسال شود
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه تاکید کرد که جدول زمان‌بندی مبتنی بر پیشرفت طرح‌های شاخص هر منطقه باید از سوی شهرداران به شورا ارسال شود تا در اختیار همه اعضای شورا قرار گیرد.
سید عبدالرزاق موسوی اظهار داشت: این مهم، فعالیت اعضای شورا را به عنوان ناظر تسهیل خواهد کرد؛ چرا که شورای شهر باید میزان پیشرفت طرح‌ها و پروژه‌ها را زیر نظر بگیرد تا کار در موعد مقرر به نتیجه برسد.
وی با تاکید بر اینکه شهرداران موظف‌اند گزارش‌های مطابق با واقع را به مردم ارائه کنند، افزود: انتظار است شهرداری موضوع گزارش به شهروندان را با جدیت در دستور کار قرار دهد.

** کاهش یا افزایش تعداد پروژه‌ها، ممنوع؛ مگر با موافقت شورا
بر اساس آنچه در این جلسه کمیسیون تلفیق شورا به توافق رسید؛ اعضای شورای شهر، شهرداری را مکلف کردند که از افزودن یا کاستن تعداد پروژه‌های شاخص مصوب در کمیسیون تلفیق خودداری کند و هرگونه کاهش یا افزایش احتمالی در تعداد پروژه‌های شاخص را صرفا با موافقت شورا و از طریق مکاتبه با شورای شهر و اعلام مشکلات پیش روی پروژه‌ها، پیگیری کنند.
شهرداری همچنین می‌بایست جدول زمان‌بندی و پیشرفت اجرای مراحل پروژه‌ها را به صورت هفتگی به شورا ارسال کرده و پروژه‌های شاخص را طبق برنامه زمان‌بندی ارائه شده در جلسه‌ی بیست‌و‌یکم مهرماه کمیسیون تلفیق، افتتاح کند.
پایان خبر/

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۱۹:۰۵

دیدگاه های شما