امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مدیریت شهری شیراز در حال اجرای پروژه‌های عمرانی عظیمی با همکاری بسیج و سپاه

جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز همزمان با سالروز تشکیل بسیج، با فرمانده سپاه فجر استان فارس و تعدادی از مقامات ارشد این نهاد، دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار با بیان اینکه عملکرد بسیج در هشت سال دفاع مقدس محدود به حضور در میدان‌های جنگ نبود، اظهار داشت: نقش و عملکرد بسیج، هم پشت جبهه‌های جنگ و هم صدها کیلومتر بعد از جبهه یعنی اردوگاه‌های عراق را نیز شامل می‌شده است و این گستره‌ی حضور نشان از اهمیت این نهاد مردمی دارد.

وی با یادآوری تعابیر حضرت امام خمینی (ره) از تعریف و جایگاه بسیج اذعان کرد: ارزش‌های اخلاقی و خلوص و صفایی که به تعبیر بنیانگذار انقلاب، رضای خدا و بندگان خدا را در پی دارد؛ از جمله گمشده‌های جامعه امروز ماست.
موسوی، سپاه پاسداران و سایر نهادهای نظامی و امنیتی استان را نماد و برآمده از مجموعه بسیج توصیف و خاطرنشان کرد: ما قدرشناس زحمات همه کسانی که برای اعتلای نام و ارتقای امنیت و آسایش این کشور تلاش می‌کنند، هستیم.
 «نوذر امامی» رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز نیز با تاکید بر اینکه بسیج متعلق به یک قشر خاص نیست، افزود: بسیج مردمی ترین نهاد انقلاب است که بیشترین خدمات را نیز به حفظ انقلاب و صلح و امنیت و اقتدار نظام کرده است.
وی با اشاره به شرایط سخت فعلی کشور گفت: در چنین شرایطی، نهاد و ارگانی که می‌تواند بسیاری از این گرفتاری‌ها را حل کند، همین بسیج است.
امامی با یادآوری اینکه در مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، آزاده، جانباز، خانواده شهید و پاسدار حضور دارد، خاطرنشان کرد: همه اعضای شورای شهر خود را بسیجی می‌دانند و آماده همکاری در جهت رفع مشکلات مردم هستند.
 «محمدتقی تذروی» ، دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان اینکه ممکن است سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، ارتش، وزارت اطلاعات و سایر نهادها در جایی مانند تعداد نیروی انسانی و یا بودجه محدود شوند، تصریح کرد: اما در این میان بسیج به پشتوانه دریای بزرگ مردمی وصل می‌شود و بنابراین تمام شدنی و محدود نیست.
 «نواب قائدی» رئیس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورا نیز با بیان اینکه شرایط سخت اقتصادی مردم را تحت فشار قرار داده بود و بحران کرونا نیز مشکلات مضاعفی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: شاید اهمیت ورود بسیج در این روزها حتی از دوران دفاع مقدس هم بیشتر باشد.
وی با یادآوری حضور بسیج در کنار آسیب دیدگان حوادث طبیعی از جمله سیل سال گذشته در شیراز، خواستار حضور پررنگ گروه‌های بسیجی در حل مشکلات امروز مردم شد.
قائدی در پایان ابراز داشت: معتقدم یکی از رسالت‌های سپاه پاسداران این است که حس خوب به بسیج را به جامعه القا کند تا روحیه بسیجی بیش از گذشته در جامعه گسترش یابد.
 «سعید نظری» سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز نیز کمک‌های مومنانه بسیج را مایه‌ی آسودگی خاطر مدیریت شهری شیراز دانست و اظهار داشت: در شرایط تحریم، مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس مرگبار کرونا؛ تعامل بسیج و مدیریت شهری در پروژه‌های عظیمی که در شهر شیراز در دست اجرا داریم، ستودنی است.
وی افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیا با اعتبارات غیردولتی و با همکاری مدیریت شهری شیراز، در حال اجرای پروژه‌های بزرگی همچون بزرگراه شهید سلیمانی است که هر قطعه‌ای از آن می‌تواند یک پروژه محسوب شود.
نظری ادامه داد: همچنین احداث و تکمیل خطوط متروی شیراز در شرایط بسیار سختی زیر انبوهی از خانه‌های مردم و جمعیت ساکن در نقاط مختلف شهر با روحیه بسیجی‌وار در حال اجراست و پیشرفت قابل توجه این پروژه‌ها به ایجاد امید در میان شهروندان شیراز کمک قابل توجهی می‌کند.

فرمانده سپاه فجر: «کارگروه ویژۀ کلانشهر شیراز» در استان فارس تشکیل شود
بر پایه گزارش روابط عمومی سپاه فجر استان فارس نیز، سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت های سپاه و بسیج در سطح ملی و استانی، گفت: در شهر شیراز قرارگاه شهید اسکندری که با تایید ستاد کل سپاه تشکیل شده 15 محله را با 2 هزار پروژه تعریف شده تحت پوشش قرار داده و در راستای محرومیت زدایی و کاهش آسیب های اجتماعی وارد میدان شده است.
وی با بیان اینکه  فعالیت ها و تلاش ها زمانی اثرگذارتر و ارزشمند است که با سایر استعدادها، ظرفیت ها و توانمندی های موجود در دستگاه ها و نهادها تلفیق پیدا کند، گفت: در همین راستا باید «کارگروه ویژۀ کلانشهر شیراز» به ریاست استاندار فارس و با حضور سپاه، شورای شهر، شهرداری، میراث فرهنگی و سایر نهادها و با اختصاص بودجه ملی و استانی با هدف حل مشکلات کلانشهر شیراز و محرومیت زدایی تشکیل شود و این به نفع کل استان فارس خواهد بود.
فرمانده سپاه فجر خاطرنشان کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز توقع داریم که این مهم را بعنوان یک مطالبه جدی مردمی دنبال کنند و بنده نیز این مطالبه را پیگیری خواهم کرد.
وی با بیان اینکه استان فارس خطه ای شناخته شده و اثرگذار در مسائل دینی و تاریخی است، گفت: فارس دارای استعدادهای جوان و ظرفیت های عظیم است و شایسته است این استان تیم های متعدد در لیگ های معتبر ورزشی در رشته های مختلف بخصوص تیم های فوتبال در سطح لیگ برتر داشته باشد.
سردار بوعلی با بیان اینکه سپاه فجر برای حمایت از تیم فجر شهید سپاسی یک برنامه هدفمند در دستور کار قرار داده است، گفت: یک مجتمع با ارزشی بالغ بر 12 میلیارد تومان در اختیار این تیم قرار داده ایم و یک میلیارد تومان نیز کمک مالی برای این تیم در نظر گرفتیم اما این حمایت باید از طرف تمام نهادها و دستگاه های استان دنبال شود چرا که نام فارس اولویت اول همگی ماست و این تیم نیز تیم فجر شهید سپاسی استان فارس است.
وی ادامه داد: تا پیش از این 175 سالن ورزشی در استان فارس ساخته شده بود اما سپاه فارس طِیِ سه سال 300 سالن ورزشی سرپوشیده ساخته و بصورت هدفمند 22 پایگاه استعداد یابی را با محوریت قهرمانان کشوری هر شهرستان در سراسر استان فارس تاسیس کرده است.
پایان/

۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۱۱:۲۳

دیدگاه های شما