امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیام شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت بیستم آذرماه، سالروز شهادت آیت‌الله «سیدعبدالحسین دستغیب»

بسمه تعالی

«این کوردلان نمی‌بینند که در هر شهادتی و در هر جنایتی ملت متعهد به اسلام و کشور مصمم‌تر و در صحنه حاضرترند؟»

بخشی از پیام امام خمینی(ره) درباره شهادت شهید دستغیب

۲۰ آذرماه برای مردم شیراز یادآور روزهای سرد ترور و شهادت بزرگمردی است که کلامش درس اخلاق بود و سلوکش مهذب نفوس!

شهید آیت الله «سیدعبدالحسین دستغیب» عمری در کنار مردم با استبداد و استکبار ستیزه کرد و در پایان به کین نابخردان منافق، جان خود را تقدیم آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی کرد و برای همیشه تاریخ جاویدان شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری چه شایسته چهره اجتماعی و معنوی آن شهید را ترسیم کردند، از زمان که فرمودند: «این چهره پارسا و پرهیزکار [آیت الله حاج سید عبدالحسین دستغیب] در بهترین بخش از عمر پر برکتش بی اعتنا به زخارف دنیوی همت و نیروی خود را در راه استقرار حاکمیت الله صرف کرد و به یاد خدا دلخوش بود. چهره معظّم و دوست داشتنی این مرد خدا محبوب‌ترین چهره در میان مردم فارس و مورد احترام عمیق مردم در سراسر ایران بود

هنوز هم روح معنویت با انتشار نجواهای دعای کمیل در شب‌های جمعه و خطابه‌های اخلاقی آن شهید در فضای شیراز به عنوان سومین حرمین اهلبیت گسترده می‌شود؛  شایسته است رسانه‌ها یاد آن شهید فقیه و عارف را با انتشار مکرر آثارش در طول سال زنده نگه دارند که همچنان برای مردم شیراز، خاطره انگیز است.

شورای اسلامی شهر شیراز یاد شهید ایت الله دستغیب، همراهان شهیدش و همچنین قریب به ۱۵ هزار شهید سربلند استان فارس را گرامی می‌دارد.

شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۰۸:۵۰

دیدگاه های شما