امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر دودمان: پارک موضوعی انرژی در بوستان دراک جانمایی می‌شود

رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: بخشی از بوستان کوهستانی دراک با درنظرگرفتن فرهنگ‌سازی و آموزش بهتر در زمینه انرژی به «پارک موضوعی انرژی» اختصاص می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» در بازدید از بوستان کوهستانی دراک با هدف بررسی جانمایی و احداث پارک موضوعی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، شورای اسلامی شهر شیراز طی ۱۰ روز با برگزاری جلسه با سرمایه‌گذاران فعال در این عرصه و مسؤولان شهرداری منطقه برای سرعت بخشی به تحقق این طرح اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با برشمردن مزایا و فواید پارک موضوعی انرژی، تاکید کرد: این اقدامات با هدف استفاده کاربردی و علمی از فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر، توسعه فرهنگ و آگاهی، انتقال عینی و تجربی مفاهیم، معرفی انواع منابع و انرژی و تأثیرات زیست‌محیطی انرژی‌های نو صورت می‌پذیرد.
وی افزود: حضور در محیطی جذاب و پویا برای تحریک روحیه کنجکاو و جست‌وجوگر نوجوانان در حوزه انرژی، آموزش برخی مفاهیم فیزیک و ایجاد محیطی مفرح و پرنشاط برای بازدیدکننده‌ها، همچنین تولید و یا انتقال انرژی در مقیاس تجهیزات پارک از دیگر فواید توسعه این فضاست.
گفتنی است در این بازدید رییس طراحی شهری، معاون سازمان فناوری اطلاعات، رییس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران، مدیر پارک کوهستانی دراک و مشاورین کمیسیون و کارشناسان مربوط نیز به بحث و بررسی جوانب مختلف این موضوع پرداختند.
انتهای پیام/

۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۱۹:۰۱:۴۴

دیدگاه های شما