امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی: دسترسی آسان و سریع به خدمات شهرداری، حق همه شهروندان شیراز است

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه با موضوع دسترسی آسان و سریع به خدمات از حقوق مسلم شهروندان است، عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در حوزه حقوق شهروندی را برجسته و قابل دفاع خواند و گفت: آمادگی داریم این موضوع را در هر مکان و زمانی با عدد و رقم نشان دهیم.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی امروز پنجشنبه در آیین گشایش زیرگذر دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده عنوان کرد: ساخت این پروژه عمرانی حاصل کار عوامل متعدد انسانی اعم از مدیریت شهرداری، شهردار منطقه، مجموعه مدیران و مهمتر از همه مردمی است که هزینه اداره این شهر را می‌پردازند. 
وی با اشاره به تفاوت شهر‌داری با دیگر نهاد‌ها و سازمان‌ها در نوع عملکرد خود ابراز داشت: هزینه‌های اداره شهر را شهروندان پرداخت می‌کنند و همین موضوع جنس و نوع کار، همچنین اهمیت و حساسیت نحوه ارائه خدمات را مضاعف ساخته است. 
رییس شورای اسلامی شهر شیراز موضوع تسهیل دسترسی آسان و سریع به خدمات را از مباحث بسیار مهم در اسناد بین‌المللی حقوق شهروندی دانست و افزود: در ارزیابی‌های گوناگون، موضوع حق دسترسی با عنوان حقوق بنیادی شناخته می‌شود همانگونه که در دیگر حوزه‌ها از دسترسی آزاد به اطلاعات و خدمات یاد می‌شود؛ اما آنچه در شهرداری موضوعیت دارد، حق دسترسی راحت و آسان به انواع خدمات است.
موسوی مهمترین ماموریت شهرداری و تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان را حق ایجاد زمینه دسترسی آسان و سریع به خدمات با کیفیت دانست و گفت: یکی از مصادیق این موضوع را امروز در افتتاح این پروژه شاهد هستیم.
وی همکاری شورای شهر، شهرداری شیراز و مجموعه استانداری را در ارائه خدمات به شهروندان ستود و آن را مطلوب ارزیابی کرد. 
موسوی در ادامه با اشاره به اهمیت شان و جایگاه کلانشهر شیراز و نیز بهره‌مندی آن از تاریخ و دیرینگی شایان توجه، گفت: سخنان، بحث‌ها و نظرات ما می‌بایست در قد و قواره کلان‌شهر شیراز باشد و نه کمتر از آن. 

*خط ۲ مترو پروژه‌ای فراملی است*
عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با اشاره به بازدید اخیر خود از خط ۲ متروی شیراز، از این پروژه با عنوان طرحی ملی و حتی فراملی یاد کرد و اظهار داشت: نقش مدیران شایسته را در اجرای این پروژه نادیده نمی‌گیریم؛ اما نباید از جوانانی غافل شد که به شایستگی در کنار مدیران با تجربه و پا به پای آن‌ها در این خط مترو و دیگر پروژه‌های شهری توانمندی خود را نشان دادند و ضروری است که از آن‌ها تقدیر کنیم. 

*درخواست از استاندار فارس برای حل مشکل نیروی انسانی در شهرداری شیراز*
وی با بیان اینکه جوانان سرمایه‌های باارزش کشور، استان و شهر هستند، ابراز داشت: امروز به عنوان عضوی از شورای شهر، این ایراد را بر خود دارم که علی‌رغم همه کارهایی که انجام دادیم نتوانستیم مشکل جوانان را حل کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از استاندار فارس درخواست کرد که اهتمام ویژه‌ای برای حل مشکل جوانانی که در میان آن‌ها مدیران بسیار شایسته‌ای نیز وجود دارد، به کار بندند. 
موسوی عنوان کرد: در سال‌های فعالیت خود، فردی بسیار سختگیر در انتخاب افراد بوده‌ام؛ اما امروز در بین جوانان مدیرانی را می‌بینم که می‌توانند این شهر را متحول کنند و انتظار امروز ما از شخص استاندار این است که فضا را برای ادامه خدمت این مدیران شایسته در شهرداری فراهم کنند. 
وی خواستار همکاری دولت برای حل مشکل نیروی انسانی در شهرداری‌ها شد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در پایان با اشاره به گذشت ۳ سال و ۴ ماه از آغاز به کار شورای پنجم، ابراز داشت: آنچه از ما به جا خواهد ماند، تلاش‌هایمان در راستای خدمت به مردم و خدا است و هیچ کس نمی‌تواند آنها را ارزیابی کند مگر خود انسان بعد از پایان کار و در زمانی که با خود خلوت کرده است؛ اینکه چقدر احساس آرامش و امنیت داریم ضامن کیفیت خدماتی است که ارائه کرده‌ایم. 

_گفتنی است زیرگذر دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال در ضلع جنوبی آرامگاه علی بن حمزه و به‌منظور تسهیل دسترسی شهروندان و گردشگران به بافت تاریخی فرهنگی، مراکز متعدد مذهبی و گردشگری و در راستای تکمیل پیاده‌راه محور عرفان و تسهیل ترافیک دروازه اصفهان پیش از ظهر امروز پنجشنبه ۲۷ آذرماه گشایش یافت._
پایان/

۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۰۹:۱۲:۴۸

دیدگاه های شما