امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تذروی: یاوران مناطق برای افزایش تعاملات شهروندان و شهرداری بکوشند

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: راه‌اندازی دفتر یاوران شورا از ساده‌ترین کارهاست؛ آنچه اهمیت دارد این است که یاوران مناطق باید برای ایجاد پایگاهی مردمی در این دفتر و رونق تعاملات و پیگیری برنامه‌ها بکوشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز «محمدتقی تذروی» در آیین گشایش نخستین دفتر یاوران شورای منطقه ۱۱ شهرداری شیراز در بوستان سیبویه، با بیان اینکه ضروری است یاوران شورا در این منطقه، با برنامه‌ریزی و ایجاد چشم‌انداز کاری، پیشنهاد‌هایی بلندپروازانه داشته باشند، اظهار کرد: باید با جست‌وجوی راهکارهای مناسب برای موضوعاتی که امروز از اهمیت بیشتری برخوردار است، هنگام برنامه‌ریزی برای آینده دورنمایی وسیع در نظر گرفت تا توصیه‌ها و راهکار‌ها در بعد ملی و کلان، برجسته باشد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: همیشه هنگام مرور مسائل و طرح ها باید به "شهر ما" اندیشید و نه "منطقه ما" و مهم است که این موضوع را سرلوحه قرار دهیم.
تذروی با اشاره به معضلاتی همچون شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: در نظر است که بودجه سال ۱۴۰۰ شورای اسلامی شهر شیراز ردیفی برای کمک به یاوران شوراها و مساجد بگنجانیم و برخی مسائل خرد در حوزه بهداشت محلات را به‌صورت جدی پیگیری کنیم.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز از یاوران شورا درخواست کرد با تشکیل نیروهای مردمی و همکاری با شهرداری در موارد بحرانی به مسئولیت‌های اجتماعی و شهروندی خویش جامه عمل بپوشانند و خطاب به آنان بیان کرد: همانگونه که یاور شورا هستید، یار شهروندان و مدیران مناطق نیز باشید و در هنگام نیاز دست یاری خویش را از یکدیگر دریغ نکنید.

شهردار منطقه ۱۱ شیراز: حل بسیاری از مسائل شهر را مدیون پیگیری یاوران شورا هستیم
شهردار منطقه ۱۱ شیراز نیز در این آیین یاوران شورای را از پیگیرترین و فعال‌ترین افراد دانست و گفت: حل بسیاری از مسائل را مدیون پیگیری این افراد هستیم.
حمید برزگر افزود: با حضور ناظر منطقه ۱۱ شهرداری شیراز مکلف شد‌ه‌ایم مکانی را برای گردهمایی و تسهیل ارتباط بین اهالی محلات  و شهرداری و شورای منطقه فراهم کنیم.
او با بیان اینکه ایجاد چنین دفاتری باعث می‌شود که یاوران شورا بهتر در جریان مسائل منطقه قرار گیرند، اظهار کرد: رسیدگی سریع تر به موضوعات و پیگیری آن‌ها با عوامل اجرایی ازجمله دستاورد‌های این اقدام خواهد بود.
برزگر با اشاره به اینکه در برخی موارد مسائل و مشکلات موجود در مناطق به خوبی حل‌و‌فصل نمی‌شود، گفت: این بدان معناست که یا مسائل به شیوه صحیح طرح نمی‌شود یا پیگیری‌ها ناقص است.
شهردار منطقه یازده افزود: گاهی موضوعاتی به ما انتقال داده می‌شود؛ اما اطلاعات ارائه‌شده تا حدی ناقص است که نمی‌دانیم کجا و چه زمانی اتفاق افتاده و مسئول هماهنگی آن چه شخصی است؛ اما اگر یاوران شورا در  ارتباطی قوی و تنگاتنگ با یکدیگر و اهالی و شهرداری باشند، بهتر می‌توان امور منطقه را مدیریت کرد.
وی ایجاد پایگاهی برای استقرار یاوران شورا را مرحله جدیدی برای تعاملات بیشتر مردم با یاوران و شهرداری دانست و ابراز امیدواری کرد کارایی و بازدهی چنین فضاهایی مطلوب باشد.
پایان/

۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۱۷:۲۶

دیدگاه های شما