امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی وضعیت سامان‌دهی معتادان متجاهر، کودکان کار و پروژه‌های نورپردازی شیراز در کمیسیون سلامت شورا

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، از رصد اقدامهای انجام شده شهرداری و اداره های مرتبط در رابطه با سامان دهی معتادان متجاهر، کودکان کار، گرمخانه ها، روند مقابله با شیوع کرونا ویروس و پروژه های نورپردازی سطح شهر در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامي شهر شیراز، یکصد و شصت و یکمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با حضور اعضای این کمیسیون، روسای سازمان‌ها، مدیران و معاونان شهرداری، مسوولان و نمایندگان استانداری، فرمانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی فارس و شهرستان شیراز برگزار شد.

در جلسه امروز کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، چهار دستور کار شامل ارائه گزارش عملکرد شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی در خصوص نحوه جذب معتادان متجاهر، متکدیان، کودکان کار و راه اندازی گرم خانه ها، ارائه گزارش عملکرد شهرداری در خصوص اقدامات انجام شده در مقابله با شیوع ویروس کرونا، ارائه گزارش عملکرد شهرداری در خصوص نورپردازی های سطح شهر و بررسی مجدد دستور العمل بندهای ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ ماده ۸۰ قانون شوراها در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

بر پایه اعلام دکتر علی ناصری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، در این جلسه تخصیص مبلغ ۱۰۸ میلیارد ریال از سوی شورای اسلامی شهر به منظور مساعدت مالی به شهرداری برای جذب و سامان دهی معتادان متجاهر متکدی و غیر متکدی در مراکز مورد تایید سازمان بهزیستی مورد بحث و بررسی و موافقت قرار گرفت.

همچنین گزارش‌های اداره پیشگیری و سامان دهی آسیب دیدگان اجتماعی زیرمجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز، در زمینه‌های نحوه جذب ۹۰۴ نفر معتاد متجاهر طی ۹ مرحله و معرفی آنها به مراکز نگهداری و ترک اعتیاد، نحوه جذب ۶۰ نفر کودک کار طی چهار مرحله جهت نگهداری در مراکز ویژه کودکان بهزیستی، راه اندازی سه گرم خانه در فصل زمستان (دو گرم خانه ویژه آقایان و یک گرم خانه ویژه بانوان) در این جلسه قرائت و به بحث و بررسی گذاشته شد.

در نشست امروز کمیسیون کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، تدوین چهار گام جذب، ترک، آموزش و اشتغال معتادان متجاهر تا مرداد ماه سال ۱۴۰۰ توسط این کمیسیون و با همکاری شهرداری شیراز، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و اداره بهزیستی شهرستان شیراز مورد موافقت قرار گرفت.

پیگیری وضعیت کودکان کار غیرایرانی مبنی بر عدم بازگشت به سطح شهر پس از جذب و تعیین تکلیف از طریق اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس و همچنین تامین مکانی مناسب جهت جذب، نگهداری و درمان معتادان متجاهر دارای زخم باز و عفونی با همکاری اداره بهزیستی شهرستان، دانشگاه علوم پزشکی و معاونت خدمات شهری شهرداری، از دیگر مواردی بود که اعضای حاضر در این جلسه بر روی آنها توافق کردند.

در این جلسه همچنین اقدامات صورت گرفته در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط معاونت خدمات شهری و روسای سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی، مدیریت پسماند و اداره خدمات موتوری شهرداری بررسی شد.

میزان هزینه کرد ردیف های اعتباری در بودجه مصوب سال ۱۳۹۹ جهت پروژه نورپردازی های سطح شهر و ارائه برنامه زمان بندی افتتاح پروژه ها توسط معاونت خدمات شهری (سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری) به شورای اسلامی شهر شیراز نیز آخرین موردی بود که مورد بررسی اعضای حاضر در نشست کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز قرار گرفت.

پایان خبر/

۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۷:۰۸:۴۹

دیدگاه های شما