امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شهرداری شیراز برای تجهیز خط ۲ مترو با قرارگاه خاتم‌‌الانبیاء قرارداد ۵هزار میلیاردی منعقد می‌کند

با تصویب شورای اسلامی شیراز، شهرداری برای خرید و تأمین بخشی از تجهیزات مورد نیاز خط ۲ قطار شهری شیراز، با قرارگاه سازندگی خاتم ‌الانبیاء  قراردادی ۵هزار میلیارد ریالی و بدون تشریفات منعقد خواهد کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، یکشنبه ۱۴دی‌ماه در جلسه یکصد و شصت و پنجم این شورا، لایحه یک‌فوریتی شهرداری شیراز، درباره کسب مجوز  انعقاد قرارداد با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) بررسی شد و به تصویب رسید. 
بر اساس این لایحه که از سوی کمیسیون‌های عمران، حمل ونقل و ترافیک و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا به صحن علنی ارائه شده بود، شهرداری شیراز به‌منظور خرید و تأمین بخشی از تجهیزات مورد نیاز خط ۲ قطار شهری این کلانشهر خواستار انعقاد قراردادی با برآورد ۵هزار میلیارد ریال و بدون تشریفات شد؛ بر اساس ماده واحده این مصوبه، شهرداری می‌تواند طبق اولویت پروژه، برای خرید و تأمین تجهیزات شبکه برق بالاسری و سیگنالینگ خط دو قطارشهری، تا مبلغ ۵هزار میلیارد ریال بدون تشریفات قانونی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) قرارداد منعقد کند. 
در تبصره این لایحه نیز محل تأمین منابع اعتباری به‌منظور خرید تجهیزات یادشده از محل منابع شهرداری، اوراق مشارکت و منابع عمومی دولت عنوان شده است. 
در ادامه، طرح یک‌فوریتی مساعدت به تیم فوتبال بانوان قشقایی شیراز، برای رسیدگی به کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به عنوان کمیسیون اصلی رسیدگی‌کننده و نیز کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک به عنوان کمیسیون فرعی ارسال شد تا ظرف مدت یک هفته موضوع را بررسی و در صحن علنی ارائه کند. 
دستور کار دیگر این شورا ، به بررسی نامه رئیس شورای اسلامی درباره استفساریه از مصوبه جلسه یکصد‌و‌پنجم اختصاص یافت که بر اساس آن، مقرر شد کمیته یاوران شورا همچون گذشته به قوت خود باقی بماند و مسؤولیت نظارت و هماهنگی یاوران شورا را همچنان این کمیته بر عهده داشته باشد. 
در ادامه این جلسه علنی، به لایحه یک‌فوریتی شهرداری شیراز درباره عوارض صدور مجوز تردد خودروهای باربری در محدوده طرح مكانی و زمانی شیراز که از کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورا به صحن ارسال شده بود، رسیدگی شد؛ این لایحه، به درخواست شرکت‌های حمل‌و‌نقلی، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی درباره رفع ابهام‌های موجود در شیوه‌نامه تردد مکانی و زمانی وسایل نقلیه باربر و همچنین، ضرورت پیش‌بینی تمهیدات برای اجرای طرح یادشده اختصاص داشت. 
بر مبنای مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز؛ شهرداری مکلف شد که پس از بررسی همه جوانب طرح و کسب نظر شرکت‌های حمل‌و‌نقلی، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی، حداکثر تا سه ماه آینده گزارش نهایی را به شورا ارائه کند تا موضوع بار دیگر مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری شود.
دستور کار بعدی شورای اسلامی شهر شیراز به طرح کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا درباره امکان‌سنجی و برنامه‌ریزی فیزیکی احداث شهربازی بزرگ شیراز در محل اراضی گود سیمان اختصاص داشت که با تقاضای رئیس این کمیسیون، این موضوع از دستور کار خارج و مقرر شد هفته آینده در جلسه صحن علنی شورا دوباره مطرح شود. 
اما جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، در ادامه این جلسه علنی در طرحی یک‌فوریتی خواستار اصلاح مصوبه‌ای با موضوع تعیین تکلیف حقوق غارسین و مالکین محور کوهسار مهدی (عج) (پروژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی) شدند؛ این  طرح که از سوی کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارائه شده بود، با کسب آرای لازم، به تصویب رسید.
شایان ذکر است که در ماده واحده این مصوبه، عبارت «هرکدام از غارسین و مالکین که دارای سند مالکیت رسمی هستند» در بند یک الحاقی مصوبه اصلاح شد و مقرر شد که به عبارت «هر کدام از غارسین و مالکین که دارای سند مالکیت رسمی یا رأی اثبات مالکیت از مراجع قضایی هستند» تغییر یابد. 

گفتنی است در ابتدای یکصد‌و‌‌شصت‌و‌پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در نخستین سالگرد شهادت وی، گرامی داشته شد.
در بخش دیگری از این برنامه، مسیح گل‌کاری، فرمانده حوزه مقاوت بسیج کل شهدای شهرداری شیراز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این حوزه پرداخت.
افزون بر این اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از تلاش‌های بسیجیان حسین مرادی، رزمنده و فرمانده گردان؛ مجید ایمنی، سرپرست گروه‌های جهادی مستقر در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و نماینده بسیج طلاب؛ ولی رحیمی، پدر شهید مدافع سلامت و سید ابوالفضل هاشمی به نمایندگی از بسیج جامعه پزشکی به عنوان بسیجیان نمونه، تقدیر کردند. 
پایان خبر/

۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۷:۵۰:۴۷

دیدگاه های شما