امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد‌‌و‌شصت‌و‌ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد‌‌و‌شصت‌و‌ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد‌‌و‌شصت‌و‌ششمین جلسه علنی این شورا که یکشنبه ۲۱دی‌ماه ۱۳۹۹ برگزار شد، اعضا طرح یک‌فوریتی دفن درگذشتگان عادی و کرونایی را بدون اخذ وجه در آرامستان بهشت احمدی تا تاریخ 31 فروردین‌ماه 1401، بررسی کردند؛ این طرح ضمن اعلام وصول، با قید یک‌فوریت برای بررسی به کمیسیون‌های سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری به عنوان کمیسیون اصلی رسیدگی‌کننده و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک به عنوان کمیسیون فرعی رسیدگی‌کننده ارسال شد. 
در ادامه، اعضای شورای شهر شیراز، «آیین‌نامه برون‌سپاری خدمات شهرسازی شهرداری شیراز» را به‌منظور واکاوی بیشتر به دو کمیسیون شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک ارسال کردند. 
همچنین در دیگر دستورکار این شورا، طرح یک‌فوریتی جمعی از اعضا درباره مساعدت به تیم فوتبال بانوان قشقایی شیراز که از سوی کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شده بود، از نظر گذراندند و در نهایت، تصمیم بر آن شد که موضوع برای روشن‌تر شدن زوایای آن مجددا به دو کمیسیون یادشده بازگردد تا پس از حصول نتیجه، ظرف مدت دو هفته به صحن شورا ارسال شود. 
طرح کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا، درباره «امکان‌سنجی و برنامه‌ریزی فیزیکی احداث شهربازی بزرگ شیراز در محل اراضی گود سیمان» در ادامه این جلسه، در شورای شهر شیراز مطرح شد؛ بر این اساس، شهرداری شیراز موظف شد ظرف مدت دو ماه برای انعقاد قرارداد با مشاور و جانمایی و تهیه طرح امکان‌سنجی و برنامه‌ریزی فیزیکی احداث این شهربازی اقدام کند. 
در ادامه این جلسه، دو طرح کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات، یکی درباره «مدیریت و انتشار داده‌های شهری» و دیگری درباره «کسب‌و‌کارهای نوپا و استارتاپ‌ها» به شورا ارائه شد؛ در این زمینه، اعضای شورا متفقا به بررسی مجدد این دو طرح در کمیسیون‌های هوشمندسازی و فناوری اطلاعات و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک رای دادند؛ در نتیجه، این دو کمیسیون موظف شدند که ظرف مدت یک‌هفته کمیته‌هایی جداگانه درباره هر طرح تشکیل دهند؛ سپس، در مدت دو هفته موارد را بررسی کرده و در نهایت طی مدت یک ماه، آن‌ها را برای تصمیم‌گیری نهایی به صحن شورا باز گردانند.
همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شیراز "دستورالعمل اجرايی بند ۵ ماده ۸۰ قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شورای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران" را با یک ماده واحده تصویب کردند.
با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، با توجه به تعطیلی یکشنبه آینده، روز دوشنبه 29 دی ماه 99 ساعت 8 صبح جلسه‌ بعدی صحن علنی این شورا به صورت فوق‌العاده برگزار خواهد شد. 
گفتنی است در ابتدای این جلسه، «سلیمان کرمی»، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس، به ارائه گزارش عملکرد این شورا در زمینه مبارزه با مواد مخدر پرداخت.
این مقام استانی همچنین لوح تقدیر دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور را به رییس شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز ابلاغ کرد؛ لوح تقدیر این مقام کشوری در پی مصوبه اخیر شورای شهر در خصوص اختصاص یکصد میلیارد ریال به‌منظور ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر اعطا شد.
پایان خبر/

۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۷:۴۴:۳۶

دیدگاه های شما