امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر دودمان: سامانه مدیریت حمل‌و‌نقل بار راه‌اندازی می‌شود

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری شیراز را مسوول بررسی ایجاد زیرساخت یکپارچه سیستم‌های حمل‌و‌نقل دانست و گفت: در همین زمینه، سامانه مدیریت حمل‌و‌نقل بار در بهمن‌ماه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، لیلا دودمان در جلسه علنی کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر افزود: معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری شیراز پروژه‌هایی را در زمینه یادشده تعریف خواهد کرد که در دستور کار آینده شهرداری قرار می‌گیرد.  

او در ادامه، با اشاره به ضرورت تسریع در دریافت درگاه های پرداخت در پروژه‌های شهروندی دارای اولویت، گفت: معاونت مالی و اقتصادی شهرداری موظف است، ظرف مدت دو روز اقدامات لازم را به‌منظور راه‌اندازی دستکم سه درگاه پرداخت انجام دهد. 
او ادامه داد: این درگاه‌ها باید به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات تحویل داده شوند و گزارش کتبی اقدامات انجام‌گرفته نیز به کمیسیون اعلام شود. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این جلسه، به ارائه راهکارهای اجرایی پارک انرژی ازسوی شرکت رسانا رهاورد رادین اشاره کرد و بیان داشت: طی نشستی با این شرکت، مجموعه یادشده آمادگی دارد پارک انرژی را ایجاد و تجهیز کند. 
دودمان تاکید کرد: این شرکت موظف است بعد از مطالعه و بررسی طرح مطالعات انرژی، گزارش کاملی از راهکارهای اجرایی پارک انرژی به کمیسیون ارائه دهد.  
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز همچنین طرح‌های اولویت‌دار این کمیسیون را برشمرد و گفت: در این راستا، معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک مکلف است، گزارش کاملی از زمان رونمایی پروژه‌ها ارائه دهد و تمامی اطلاعات را در سامانه فرابر به‌روز‌رسانی کند. 
دستور کار دیگر این جلسه به ارائه گزارش سامانه ورود و خروج میزان قیر و آسفالت معابر اختصاص یافت. 
دودمان در این خصوص خواستار برگزاری جلسه‌ای با حضور معاونت فنی و عمرانی، سازمان عمران، سازمان فاوا، معاونت برنامه‌ریزی، نماینده شهرداران و مشاوران کمیسیون به‌منظور رفع مشکلات سامانه ورود و خروج قیر و آسفالت شد. 
موضوع حذف کاغذ و احصای خدمات شهرداری الکترونیک نیز همچون دیگر جلسات این کمیسیون باری دیگر بررسی شد و براساس آن مقرر شد مشکلات روند حذف کاغذ در نشستی با حضور معاون هوشمندسازی سازمان فاوا، مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری و کارشناس کمیسیون برگزار شده، نتایج به کمیسیون ارائه شود.
پایان/

۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۸:۵۲

دیدگاه های شما