امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شریفی: راه‌اندازی کتابخانه تخصصی مرکز پژوهش‌های شورا چراغی برای آینده شیراز خواهد بود

سرپرست مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز گفت: راه‌اندازی کتابخانه تخصصی مرکز پژوهش‌ها با نگاهی ویژه به حوزه شهری، افروختن چراغی برای آینده شیراز خواهد بود.

به گزارش اداره ارتباطات و پاسخ‌گویی شورای اسلامی شهر شیراز عبدالجلیل شریفی، یکشنبه پنجم بهمن‌ماه در آیین گشایش کتابخانه تخصصی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز در آیین افتتاح کتابخانه تخصصی این مجموعه اظهار کرد: این مرکز در ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرد و طی این مدت با برگزاری جلسات منظم هیات امنا ساختار، بستر و چارت سازمانی آن تعیین شد. سرپرست مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز همچنین برگزاری جلسات شورای پژوهشی کارگروه‌های تخصصی و دعوت از متخصصان مدیریت شهری را تدوین‌کننده مسیر کلی و الزامات مرکز دانست و گفت: پاسخ کارشناسی به لایحه‌ها و طرح‌های اجرایی شورا وظیفه اصلی این مرکز است.
او حمایت از پایان‌نامه‌ها را در مقاطع تحصیلات تکمیلی از دیگر اقدامات این مرکز برشمرد و افزود: مرکز پژوهش‌ها در نظر دارد با عنایت به موقعیت ویژه قرارگیری ساختمان در مجاورت فضاهای بلااستفاده شهری، با همکاری شهرداری منطقه تاریخی و فرهنگی، بوستان و محل مطالعه‌ای برای ساکنان منطقه ایجاد کند.
شریفی با بیان اینکه به‌منظور برخورداری از شهری پویا و تحقق توسعه پایدار باید دست یاری به سوی اندیشمندان دراز کنیم، گفت: در این مسیر، پژوهش چراغ روشنی است که راه از بیراه می‌نمایاند و امروز راه‌اندازی این کتابخانه با نگاهی ویژه به حوزه شهری افروختن چراغی است که تابندگی‌اش موجب روشنایی راه آینده شیراز خواهد بود.
وی شیراز را زیست‌بودم عرفا، ادبا، حکما و علما دانست و بیان داشت: میراث ماندگار این اندیشمندان امروز امانتی است که در برابر آن مسؤولیم؛ از همین رو گشایش این کتابخانه تخصصی، گشایشی عظیم در تدوین راهبرد‌های شهری آیندگان فراهم  خواهد ساخت.
پایان/

۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۸:۳۶:۳۳

دیدگاه های شما