امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سید احمدرضا دستغیب: جمهوری اسلامی بر اساس دو اصل جمهوریت و اسلامیت و با رای اکثریت بنا شده است

یکصد و پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز به صورت فوق‌العاده در خصوص بودجه سال ۱۴۰۰ و برنامه های دهه فجر برگزار شد.

سید احمدرضا دستغیب، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس دو اصل جمهوریت و اسلامیت و مطابق رای اکثریت جامعه بنا شده است.
دستغیب ضمن تبریک و یادآوری رشادتها و جانفشانی های مردم در مبارزه با نظام شاهنشاهی، حفظ نظام و حرکت در راستای اصول و آرمانهای انقلاب را ضروری دانست.
وی در ادامه با اشاره به جلسات قبلی کمیسیون در خصوص بررسی ارقام بودجه جاری، عمرانی و برنامه ای سازمان فرهنگی گفت: در این جلسه تکالیف بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بر اساس گزارشات واصله، ارزیابی کمیسیون از اجرای تکالیف به کمیسیون تلفیق ارجاع شود و همچنین مقرر شد تکالیف پیشنهادی سال ۱۴۰۰ در حوزه‌های فرهنگی و گردشگری در کمیته فرهنگی هنری تهیه و به منظور جمع‌بندی با سایر حوزه‌ها در جلسه آتی کمیسیون مطرح گردد.
دستغیب با اشاره به جلسه آتی کمیسیون که به منظور جمعبندی نهایی بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ و تعیین تکالیف بودجه حوزه نظارتی کمیسیون اختصاص خواهد یافت، افزود: مقرر شد اعضای کمیسیون و همچنین رییس سازمان فرهنگی نقطه نظرات و پیشنهادات اصلاحی را به کمیسیون ارائه کند.
بخش دوم این جلسه به ارائه برنامه‌های پیش روی شهرداری در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اختصاص یافت که رییس و معاونان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به تشریح برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی شامل آزین بندی و نصب پرچم در معابر و ساختمان های شهرداری، نصب بیلبورد و همچنین تدارک برنامه‌های برپایی نمایشگاه عکس، نمایش مجازی، مسابقات، اجرای سرود، دیدار با خانواده شهدای دوران انقلاب، مسابقه رالی ویژه جانبازان نخاعی، نورافشانی و تولید مستند انقلاب بیان کردند.
همچنین مقرر شد که سازمان فرهنگی پس از اجرای برنامه‌ها، گزارش کاملی از اقدامات صورت پذیرفته به کمیسیون ارائه کند.
پایان/

۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۲۷:۳۸

دیدگاه های شما