امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: تقاطع استاد بهمن بیگی، بزرگراه مهندسین و تقاطع شهید رودکی از بار ترافیکی کمربندی می‌کاهد

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه کمربندی شیراز پرخطرترین محور کشور است، گفت: از معاون پارلمانی رئیس جمهوری و نمایندگان فارس و شیراز در مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنیم بخشی از ظرفیت بودجه ۱۴۰۰ و نیز برنامه هفتم توسعه را برای ایمن‌سازی این مسیر و جا‌به‌جایی و احداث کمربندی جدید لحاظ کنند. 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز،  «نواب قائدی» عصر سه‌شنبه در آیین افتتاح تقاطع استاد محمد بهمن‌بیگی با گرامی‌داشت دهه فجر و یاد شهدای انقلاب عنوان کرد: در تاریخ هر کشوری روزهایی فراموش‌نشدنی وجود دارد و در کشور ما نیز دهه فجر یادآور خاطرات مبارزه با رژیم ستمشاهی به رهبری امام راحل (ره) بود و در هر سال به این مناسبت پروژه‌هایی را افتتاح می‌کنیم که نشان‌دهنده گرامی‌داشت خاطرات این ایام است. 
وی تعداد پروژه‌های شهرداری شیراز را در این ایام ۴۲ مورد برشمرد و گفت: تقاطع استاد محمد بهمن‌بیگی بنیان‌گذار تعلیمات عشایر ایران، از ابتدای شورای پنجم در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد این تقاطع، به‌منزله ورودی شیراز از سمت استان‌های جنوبی باشد. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: این تقاطع همچنین با هدف تسهیل تردد شهروندان ساکن در شهرک‌های جنوبی شهر شیراز و رفت‌و‌آمد کمتر آنان در محور کمربندی حائز اهمیت است و با افتتاح آن، از این پس ساکنان شهرک‌های جنوبی از طریق این زیرگذر و بزرگراه مهندسین و تقاطع شهید رودکی به سمت شمال‌غرب طی مسیر می‌کنند که از بار ترافیکی کمربندی شیراز می‌کاهد. 
قائدی در ادامه از تلاش‌های استاندار فارس برای ایجاد تعامل بین بخشی درراستای حل معضل کمربندی شهر شیراز قدردانی کرد و افزود: امروز باید دست‌به‌دست هم داده، کشور را از این شرایط سخت عبور دهیم و ارائه پروژه‌های تاثیرگذار در سطح کشور را پاس داشته و به مردم معرفی کنیم. 

اینکه وانمود کنیم کاری انجام نشده به ضرر همه است

قائدی در ادامه تاکید کرد: کاشتن بذر امید در دل مردم بسیار ضروری است و نباید با نگاه‌های سیاسی و بغض‌آلود نسبت به هم، به‌گونه‌ای وانمود کنیم که گویی کاری انجام نشده است؛ چراکه اینگونه اقدامات به ضرر همه ماست. 
این عضو شورای شهر شیراز گفت: همه در یک کشتی نشسته‌ایم و باید تلاش کنیم که اگر روزنه‌ای در این کشتی از سوی عوامل خارجی ایجاد می‌شود، نگذاریم آب به داخل کشتی نفوذ کند؛ چراکه اگر آب رخنه کرد فرقی بین جناح‌های سیاسی نیست و همه متضرر می‌شویم و نظامی که به برکت خون شهیدان به اینجا رسیده آسیب می‌بیند.
وی ادامه داد: از همین رو اهمیت دارد که از برکات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و توانمندی‌های فرزندان این مرز و بوم سخن گوییم تا اتحادی که در سال ۵۷ داشتیم، محقق شود و این مهم از رهگذر معرفی اقدامات مثبتی که در کشور انجام می‌شود صورت می‌پذیرد.
پایان/

۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۸:۳۹:۱۲

دیدگاه های شما