امروز: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر دودمان: ایستگاه‌های مترو تا اردیبهشت ۱۴۰۰ به وای‌فای رایگان تجهیز می‌شود

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص زمان تجهیز ایستگاه‌های متروD به وای‌فای رایگان گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای تجهیز تمامی ایستگاه‌های مترو تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ با اولویت ایستگاه‌های نمازی و میرزای شیرازی صورت گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز «لیلا دودمان» در جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات درباره گزارش پیشرفت پروژه اینترنت رایگان شهری عنوان کرد: در این زمینه ضروری است سازمان حمل‌و‌نقل ریلی برای در اختیار گذاشتن زیرساخت‌های لازم از جمله فیبر نوری به‌منظور اجرای فاز یک وای‌فای رایگان در ایستگاه‌های مترو اقدام کند.
وی افزود: پس از این مرحله، این سازمان موظف است ضمن برگزاری جلسه مشترک با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، نتیجه اقدامات خود را به‌صورت هفتگی به کمیسیون هوشمندسازی ارائه دهد.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی در ادامه، درباره گزارش پیشرفت پروژه تفکیک پسماند از مبدأ نیز عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سازمان مدیریت پسماند در هفته آخر اسفندماه سال جاری از سامانه هوشمندسازی تفکیک پسماند از مبدأ رونمایی خواهد شد.
وی همچنین درباره دستور کار بررسی طرح حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که به صورت مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شد، اعلام کرد: این موضوع در قالب طرح به شورا ارائه خواهد شد و تصمیم‌گیری لازم در این خصوص در صحن صورت می‌گیرد. 
دودمان در ادامه به بررسی گزارش پیشرفت پروژه هوشمندسازی مراكز تحت نظارت سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های كشاورزی، گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته درباره پروژه‌های هوشمندسازی سازمان ساماندهی مشاغل، هفته آینده گزارش مزایده نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فرآیند یادشده به کمیسیون ارائه می‌شود. 
وی ادامه داد: از سامانه‌های هوشمندسازی میدان میوه‌و تره‌بار و مکانیزه شدن صندوق‌های ۲۴ بازارچه شهرداری نیز در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ رونمایی خواهد شد. 
پایان خبر/

۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۱:۴۱:۰۶

دیدگاه های شما