امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد‌و‌هفتاد‌و‌پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد‌و‌هفتاد‌و‌پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه یکصد‌و‌هفتاد‌و‌پنجم این شورا که یکشنبه  ۱۷اسفندماه برگزار شد، آیین رونمایی از پوستر جشنواره شهروند برگزیده برگزار شد؛ این جشنواره ازجمله مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز در جلسات گذشته بود که اجرای آن از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز آغاز شده است.
اما در بررسی دستورکارهای جلسه امروز طرح یک‌فوریتی جمعی از اعضای شورا درباره ارائه طرح شرایط احراز پست‌های سازمانی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که با رأی اکثریت اعضا، شهرداری شیراز مکلف شد به‌منظور اجرای طرح جامع مدیریت سرمایه‌های انسانی و همچنین اجرای دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای، دستورالعملی تهیه کند. در این شیو‌ه‌نامه باید شرایط احراز شایستگی انتصاب در پست‌های مدیریتی از مرتبه (رئیس اداره و بیشتر) و تصویب آن در شورای راهبردی توسعه مدیریت شهرداری شیراز ظرف مدت دو ماه صورت گیرد. 
بر اساس تبصره این ماده واحده شهرداری مکلف است در پایان هریک از مراحل تهیه و تصویب دستورالعمل به شورای شهر گزارش ارائه دهد؛ تبصره دوم این مصوبه نیز شهرداری را موظف می‌سازد که هر سه‌ماه یک‌بار نیز گزارشی فصلی در این خصوص ارائه دهد.
در ادامه این جلسه لایحه یک‌فوریتی شهرداری شیراز درباره اخذ ۵۰درصد از مبالغ اضافه‌شده به چک‌های معوق بررسی شد و نمایندگان مردم در شورا تصمیم ‌گرفتند موضوع را با قید یک‌فوریت به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال کنند. 
همچنین شوراییان گزارش عملکرد درآمد و هزینه شهرداری را در ۶ ماهه دوم سال 1398 که از کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شده بود با یک ماده واحده به تصویب رساندند؛ افزون بر این، گزارش عملکرد درآمد و هزینه شهرداری در ۶ماهه اول سال ۱۳۹۹ نیز با یک ماده‌واحده تصویب شد.
در ادامه جلسه یکصدوهفتادوپنجم طرح کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز درباره بررسی مصوبات کمیسیون نامگذاری شورا به تصویب رسید. 
براساس این طرح، نام خیابان فن‌آوری مقابل پارک علم و فناوری به «خوارزمی» تغییر یافت.
میدانی واقع در کوچه ۱۹ خیابان یاوران غربی به نام میدان «شهید علی‌یار هاشمی‌خواه» و همچنین خیابان فرعی ۱۶متری شماره ۴ بلوار صداقت که به این میدان متصل است به نام خیابان «شهید علی‌یار هاشمی‌خواه» نامگذاری شد. 
فرعی شماره ۲ کوچه شهید غیور واقع در شهرک امام خمینی به نام «گل نرگس»، کوچه ۱۶ خیابان ۱۲متری نمازی واقع در خیابان ستارخان به نام هنرمند زنده‌یاد «دکتر آرمین ره‌بین»، فرعی ۱۶متری شماره ۲ بلوار صداقت به نام خیابان «شهید غلامعلی رهسپار» و خیابان بی‌نام حدفاصل بلوار شهید چمران و خیابان بهشت به نام «جانباز رفیع غفاری» نامگذاری و شهرداری موظف شد پلاک معرفی ایشان را در ابتدای کوچه نصب کند. 
همچنین، از این پس، کوچه ۲ خیابان روی‌سازی به نام «شهید علی‌اکبر قشقایی»، شهرک تازه‌تاسیس بین شهرک فجر و دوکوهک به نام «زاگرس» و باغ سلامت واقع در پیاده‌راه سلامت (چمران جنوبی) به نام باغ «سیمین» خوانده می‌شوند.
در ادامه، لایحه شهرداری شیراز، درباره انعقاد موافقت‌نامه مشاركت مالی شهرداری شیراز، شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل كشور و شركت آرشین‌كوه در پروژه احداث طرح كنارگذر شمال شرقی شیراز که از کمیسیون تلفیق شورا ارسال شد بود، به تصویب رسید؛ بر اساس ماده واحده این لایحه، به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود تا پایان اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ مطالعات امکان‌سنجی مالی و حمل‌ونقلی را به‌منظور سرمایه‌گذاری در پروژه احداث کنارگذر شمال‌شرقی شیراز ارائه کند تا درصورت توجیه فنی و مالی، پس از تأیید شورا قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد شود. 
در پایان این جلسه با استعفای احمد تنوری از سمت نماینده شورا در هیأت حل اختلاف موضوع ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم موافقت شد؛ اما انتخاب جایگزین ایشان در جلسه بعدی صورت می‌گیرد. 
همچنین، سعید نظری با اکثریت آرا به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر شیراز در هیأت رسیدگی به امور میادین در آیین‌نامه اجرایی نحوه واگذاری میادین، اماكن و غرفه‌های شهرداری شیراز انتخاب شد.
پایان/

۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۸:۵۷:۲۳

دیدگاه های شما