امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر موسوی: شورای پنجم شیراز از پاکدست‌ترین ادوار شوراها بوده است

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: امروز افتخار می‌کنیم که در کنار همکارانی فعالیت می‌کنیم که یکی از پاکدست‌ترین شوراهای شهر شیراز را تشکیل داده‌اند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز؛ سید عبدالرزاق موسوی در آیین گشایش بوستان خورشید‌کلاه در شهرک زیباشهر، ضمن تاکید بر پاکدستی شهرداری و شورا در دوره پنجم عنوان کرد: برای اثبات این موضوع می‌توان بودجه شهرداری، میزان پرداخت حقوق و دستمزد و اقداماتی که منابع باقی‌مانده صورت می‌گیرد، بررسی شود.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در واکنش به ادبیات تند برخی منتقدان، ضمن گرامی‌داشت عید مبعث عنوان کرد: به برکت وجود پیامبر رحمت امروز در کنار هم و با اتکا به ارزش‌های دینی و اسلامی زندگی می‌کنیم؛ از همین رو بهتر آن است که با یکدیگر مهربان باشیم و شرایط همدیگر را درک کنیم.
وی تأکید کرد: در این شرایط دشوار باید با شناخت درست از یکدیگر، وضعیت را برای مردم دشوارتر نکنیم.
موسوی که خود سابقه حضور در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس و بیش از ده سال اسارت در اردوگاه‌های عراق را دارد، ابراز داشت: شهردار شیراز خود در دوران دانش‌آموزی در جبهه‌های جنگ حضور یافته است، همچنین دیگر اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از جمله آقای نوذر امامی که در این جمع حاضر است، در دوران دفاع مقدس فرمانده گردان بود؛ بنابراین بهتر است با شناخت صحیح از همدیگر صحبت کنیم.
او با تاکید بر اینکه همه خدمتگزاران به مردم دل در گرو نظام دارند، گفت: ما به عزت و اقتدار ایران اسلامی علاقمندیم و بهتر است نوع نگاهمان را به یکدیگر تغییر دهیم.
موسوی به تعبیری از رهبری درباره شوراها اشاره کرد و یادآور شد: ایشان تاکید کرده‌اند که هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به بندگان خدا نیست و در مبانی دینی ما همین موضوع مطرح شده است و معیار‌های بنده نیک خداوند نیز مشخص است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز داشت: همین مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند نیز یا خود از خانواده‌های شهدا و رزمندگان‌اند و یا به طریقی دیگر در این شهر و کشور نقش‌آفرینی می‌کنند؛ بنابراین نباید مردم را تقسیم‌بندی کرد.
وی با اشاره به حضور تمامی اقشار جامعه در صحنه‌های نبرد و در پشت صحنه‌ها اظهار داشت: امروز شهردار، مدیران، کارکنان، کارگران و مهندسان شهرداری به بندگان خدا خدمت می‌کنند؛ بنابراین اقدام آن‌ها معادل والاترین عبادت‌هاست، زیر انگیزه آن‌ها الهی است و اگر حتی دستشان را هم ببوسیم، کار چندانی نکرده‌ایم.
موسوی همچنین به تعبیری از امام خمینی (ره) درخصوص کارگر اشاره کرد و گفت: امام می‌فرماید خداوند کارگر است و جهان محصول کار اوست و باید بر این نکته پافشاری کرد که تمامی فعالان در حوزه شهرداری مخاطب این سخن هستند.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تحسین اقدامات انجام‌شده در منطقه سه شهرداری شیراز، اظهار داشت: خوشبختانه ناظر این منطقه از جمله فعال‌ترین و پیگیر‌ترین اعضای شورا است و مجموعه حضور آقای نظری و مدیران و کارکنان با تجربه شهرداری در این منطقه می‌تواند فرصت خوبی برای توسعه منطقه شیراز محسوب شود.
موسوی در پایان ضمن تقدیر از پیگیری‌های مداوم یاوران شورا به‌ویژه در منطقه سه شهرداری  شیراز، اظهار داشت: معتقدم در شرایط سخت امروز، همگان باید برای خدمت به شهروندان یکدیگر را یاری کنیم.
پایان/

۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۶:۲۲

دیدگاه های شما