امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نظری: منطقه سه شهرداری شیراز به کارگاهی عمرانی بدل شده است

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه با انتقاد از برخی تخریب‌ها علیه شورا و شهرداری شیراز گفت: شورا و شهرداری شیراز با نگاه انسان‌محور برگرفته از قرآن کریم، در شرایطی سخت نقاط مختلف این شهر را به کارگاه‌های عمرانی بدل کرده‌اند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، سعید نظری یکشنبه در آیین بهره‌برداری از بوستان خورشید‌کلاه واقع در منطقه سه شهرداری شیراز، عنوان کرد: وقتی از شهر انسان‌محور سخن می‌گوییم، منظور بهره‌برداری از سه پروژه انسان‌دوستانه‌ای است که امروز در یکی از مناطق کمتربرخوردار شیراز رقم می‌خورد. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه برآنیم شهر انسان‌محور را استقرار دهیم، ابراز داشت: این مفهوم برگرفته از آیات قرآنی است و با نگاهی به کتاب آسمانی در می‌یابیم که شهر با واژگان قریه، بلد و مدینه نام برده می‌شود.
نظری افزود: تا زمانی که رسول‌الله (ص) در مکه استقرار دارند، از این شهر با عنوان بلد یاد می‌شود و آن‌هنگام که ایشان به مدینه هجرت می‌کنند، مکه لفظ قریه می‌یابد و این خود نشان می‌دهد ارزش شهر به انسان‌هاست.
وی با اشاره به اینکه انتقاد‌های نادرستی درباره اقدامات شورای شهر و شهرداری شیراز مطرح می‌شود، بیان کرد: آن زمان که پل کابلی با عنوان نماد شهر شیراز بر سر موزه دفاع مقدس سایه انداخت کسی معترض نشد که چرا در سومین حرم اهل بیت (ع) چنین سازه‌ای اولا با عنوان نماد معرفی شده و دیگر اینکه منظر موزه‌ دفاع مقدس را مخدوش کرده است. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: زمانی ادعا می‌کردند که پل کابلی نماد شهر شیراز است و این پل را در برابر گنبد حرم اهل بیت (ع) علم کردند اما رگ گردن کسی بیرون نزد؛ این در حالی است که امروز برخی با نامگذاری بوستانی به نام یکی از بانوان خیّر مخالفت می‌کنند.
نظری در معرفی بانو خورشیدکلاه گفت: او قرآن‌نویس ممتازی بود که آثار گرانمایه‌ای با عنوان ذخایر فرهنگی و اسلامی از وی به جا مانده است؛ همچنین زمین بیمارستان شهید فقیهی یا بیمارستان سعدی اولین بار توسط ایشان اهدا شد یا اولین مدرسه مدرن شهر در این شهر توسط وی بنا شد؛ جز این‌ها باید از خیریه‌هایی یاد کرد که او بنیان نهاده است.
وی با تاکید بر ضرورت مطالعه بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجمع خیرین سلامت استان فارس، عنوان کرد: با توجه به اینکه رهبری از خیران تجلیل کرده‌اند، مردم قدردان شیراز در مقابل این نام‌ها نه‌تنها موضع نمی‌گیرند بله به این نام‌ها افتخار می‌کنند.

دو تن از شهدای گمنام در پارک ۱۴ هکتاری زیباشهر به خاک سپرده می‌شوند
ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه اضافه کرد: در نخستین مناسبت مذهبی مرتبط، خاکسپاری دو تن از شهدای گمنام در پارک ۱۴هکتاری در منطقه سه شیراز صورت می‌پذیرد.
نظری با اشاره به اینکه باید قضاوت عجولانه را درباره ارائه خدمات به مردم کنار گذاشت، عنوان کرد: امروز منطقه سه شهرداری شیراز به کارگاهی عمرانی بدل شده و در ۶ ماه گذشته دست‌کم سه بار، شهردار و رئیس شورای شهر از منطقه زیباشهر بازدید کرده‌اند؛ درحالیکه زمانی کسی حاضر نبود در این ناحیه حضور یابد. 
ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه شهرداری همچنین موضوع تعرض به اراضی بین زیباشهر و شهرک رکن‌آباد را جدی تلقی کرد و بیان داشت: هم‌اکنون تنها، زیباشهر و رکن‌آباد به عنوان طرح منفصل شهری به شهر الحاق شده است و چنانچه سایر اراضی بین این دو شهرک به شیراز ملحق نشود و شهرداری بر اراضی تسلط نداشته باشد، دست‌اندازی‌ها بیشتر خواهد شد. 
وی از کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز درخواست کرد که نگاه ویژه‌ای به این مسیر داشته باشند.
نظری اظهار داشت: در کمیسیون ماده ۱۰۰ مجبوریم به‌صورت مداوم حکم‌ تخریب صادر کنیم؛ اما شرایط در زمینه تعرض به چنین مسیر باارزشی خوب نیست و ثروت ملی در حال از دست رفتن است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: بخشی از ساکنان این منطقه از بازنشستگان دوران دفاع مقدس و کسانی‌اند که زمانی در پادگان‌های زرهی سپاه خدمت کرده‌اند و امیدواریم با تدابیر بهتری بتوانیم منطقه را به یک ورودی شایسته برای شهر شیراز بدل سازیم.
پایان/

۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۸:۱۴

دیدگاه های شما