امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر موسوی: امروز بیش از هر چیز به روحیه دوران جنگ تحمیلی نیازمندیم

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: روحیه‌ای که جنگ تحمیلی را به پیروزی رساند ما را در تمامی مراحل موفق کرد و امروز بیش از هر چیز به آن روحیه نیازمندیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز؛ «سید عبدالرزاق موسوی» در آیین رونمایی از المان تپه نورالشهدا واقع در شهرک میانرود شیراز با گرامیداشت یاد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، اظهار داشت: فضای این جلسه و احساسم با تمامی جلسات دیگر متفاوت است؛ زیرا اینجا نمادی است از شهادت. 
او با اشاره به اینکه روز شهردار در ۲۵ اسفندماه با یاد شهید باکری نامگذاری شده است، افزود: حضور در جایگاهی که نام شهدا را تداعی می‌کند، همه واقعیت‌های دفاع مقدس را مقابل چشم می‌آورد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن عذرخواهی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، از شهرداری شیراز قدردانی و عنوان کرد: ساخت این یادمان از تمامی فعالیت‌های شهرداری شیراز برای من زیباتر و ارزشمندتر است.
موسوی با اشاره به این سخن رهبر انقلاب که می‌فرماید "بزرگداشت شهدا برای ادامه کشور حیاتی است"، تصریح کرد: برای درک این سخن باید دید شهدا و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس چه کردند و چرا امروز بزرگترین ماموریت همه نهاد‌هایی که مدعی‌اند در جهت شهدا حرکت می‌کنند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خلاصه می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز امیدواری کرد که شهرداری شیراز بیش از پیش به این موضوع بپردازد و افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیاری از مشکلات ما را حل خواهد کرد.
موسوی بیان کرد: در زمان جنگ، هرگز کسی تفحصی در زندگی شخصی افراد و سابقه فعالیت‌هایش نمی‌کرد و همه تنها با دید یک رزمنده به یکدیگر نگاه می‌کردند؛ اما امروز بسیار با یکدیگر نامهربان شده‌ایم و گاه جست‌و‌جوهایی می‌کنیم که پسندیده نیست.
او با اشاره به اینکه نگریستن به این یادمان باید باعث یادآوری راه شهدا و رزمندگان شود، گفت: باید دید آن‌ها چه مسیری را طی کرده‌اند و آیا ما که درباره آن‌ها حرف می‌زنیم، روش زندگی آن‌ها را در عمل رعایت می‌کنیم یا خیر.
پایان/

۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۱:۰۷

دیدگاه های شما