امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: همسویی شورای شهر و اداره‌های مرتبط در سامان‌دهی معتادان متجاهر

یکصد و هفتاد و سومین نشست کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با دستور کارهای گزارش شرکت آبفا شهرستان شیراز و همچنین گزارش شهرداری و سایر دستگاه های مرتبط با سامان دهی معتادان متجاهر، با حضور روسا و نمایندگانی از استانداری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی شهرستان شیراز، محیط زیست فارس، آبفا شیراز، معاونت خدمات شهری، اداره سلامت، اداره پیشگیری و سامان دهی آسیب دیدگان اجتماعی و مدیران و نمایندگان مناطق ۴، ۵ و ۱۰ شهرداری شیراز برگزار شد.

محمدرضا محمدحسن پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در ابتدای این نشست در رابطه با مشکل فاضلاب برخی از مناطق شهر و آلاینده کننده های رودخانه های خشک و چنار راهدار مسائلی را مطرح کرد و در ادامه بهروزی مدیرعامل آبفا شهرستان شیراز در خصوص اقدام های صورت گرفته در حوزه آبفا گزارش مشروح خود را ارائه کرد.
دکتر علی ناصری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز نیز ضمن قدردانی از تلاشها و زحمات مهندس بهروزی و پرسنل اداره آبفا اظهار داشت: تسریع در احداث تصفیه خانه های فاضلاب شهری مزایای فراوانی دارد که با اجرای آنها به هدف های مهمی همچون ارتقاء سطح سلامت و بهداشت همگانی، حفظ و ارتقاء محیط زیست و امکان استفاده از پساب آن می توان دست یافت.
وی با اشاره به اینکه در زمینه توسعه شبکه فاضلاب شهری اقدام های خوبی انجام شده است افزود: با توجه به مشکلاتی که هم اکنون شهروندان برخی از مناطق شهر با آن روبرو هستند سرعت بخشیدن در تکمیل رینگ فاضلاب شهری از ضروریات مهم به شمار می آید.
در رابطه با دستور کار نخست مقرر شد کارگروهی با محوریت معاونت خدمات شهری شهرداری و با حضور نمایندگان اداره محیط زیست، شرکت آبفا شهرستان شیراز و کارشناس کمیسیون تشکیل تا درخصوص آلاینده های رودخانه های چنار راهدار و خشک (از شمال غرب تا جنوب شرق شیراز) مستند سازی کرده و همچنین نحوه تعامل و همکاری شهرداری و اداره های مرتبط، با شرکت آبفا شهرستان شیراز در خصوص رفع معضلات زیست محیطی ناشی از رها شدن فاضلاب شهری در شهرك آرین، بلوار پاسارگاد، شهرک شهید دستغیب و برآورد میزان اعتبار و نحوه تأمین آن جهت تکمیل خطوط انتقال و نحوه استفاده از پساب تصفیه خانه ها جهت آبیاری فضای سبز شیراز اقدام کند و نتیجه ظرف مدت یک ماه به شورا ارائه شود.
در ادامه، دستور کار دوم مطرح و پس از ارائه گزارش از سوی دستگاه های مربوطه، نحوه تعامل شهرداری، سازمان بهزیستی و اداره های ذیربط در مورد جذب و سامان دهی معتادان متجاهر بررسی شد.
ناصری بر ضرورت سامان دهی معتادان متجاهر و تعامل موثر دستگاه ها در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در مسیر سامان دهی معتادان متجاهر؛ شهرداری، سازمان بهزیستی و اداره های مرتبط را همراهی خواهیم کرد.
در رابطه با دستور کار دوم مقرر شد در زمینه برقراری امنیت و حفاظت از مراکز ترك اعتیاد، از سوی بهزیستی با نیروی انتظامی هماهنگی های لازم صورت پذیرد. 
همچنین مقرر شد معاونت خدمات شهری شهرداری نسبت به ارائه گزارش در خصوص تأمین مکانی جهت آموزش مهارت های حرفه ای معتادان بهبود یافته به شورا اقدام کرده و دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با هماهنگی بهزیستی شهرستان شیراز و شهرداری نسبت به اعلام مرکز درمانی جهت مداوای معتادان دارای زخم باز و عفونی اقدام کند و نتیجه به شورای شهر گزارش شود.
پایان/ منبع: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری

۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۷:۳۶:۵۳

دیدگاه های شما