امروز: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: ارائه طرح‌های مردم‌محور دغدغه همیشگی شورای پنجم بوده است

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز یکی از دغدغه‌هایی اصلی شورای شهر شیراز را ارائه طرح‌های مردم‌محور برشمرد و گفت: این نگاه همراه با ایجاد زیرساخت‌ها و تامین امکانات سخت‌افزاری همواره وجود داشته است. 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز؛ دکتر علی ناصری امروز پنجشنبه در آیین افتتاح همزمان بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی اظهار داشت: موضوع مدیریت واحد شهری نیز درزمره اولویت‌های این شورا بوده است و گرچه زمان بسیاری طول خواهد کشید که به سمت مدیریت واحد شهری پیش رویم، گام‌هایی در شورای پنجم برداشته شده که ثمره آن هماهنگی‌های بین بخشی و ایجاد تفاهم‌نامه‌هاست. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: شورای پنجم در زمینه سلامت، اقدامات با ارزشی را ترتیب داده و تعاملات مطلوبی ازجمله با دانشگاه علوم پزشکی به ویژه در ایام کرونا داشته است. 
ناصری در این زمینه به اقداماتی در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا، تخصیص اعتبارات، ایجاد امکاناتی برای کاهش آلام شهروندان درگیر کرونا، ساماندهی معتادان متجاهر، تخصیص اعتبار به حوزه محیط‌زیست، طرح مدیریت تفصیلی پسماند، ایجاد زیرساخت برای ایجاد نرم‌افزار تفکیک پسماند از مبدا، طرح جامع آب، ایجاد فضای سبز، رینگ کردن آب به ویژه در مناطق ۶ و ۹، احیا و ثبت دست‌کم ۱۰ قنات تاریخی شیراز، پیگیری وضعیت آلاینده‌های رودخانه خشک و چنارراهدار، طرح احیای قنات و حوض ماهی سعدیه، خروج کارخانه‌های آلاینده همچون پشم شیشه، سیمان و کلنگ‌زنی کارخانه روغن نباتی در خارج از شهر و تامین ۱۸۵ نیروی زبده برای سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد. 
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز همچنین بیان داشت: اخیراً در صحن علنی شورای شهر مصوبه‌ای درباره تسهیل در ارائه خدمات تغسیل و تدفین درگذشتگان در بهشت احمدی به‌ تصویب رسیده است که باعث بهبود روند زندگی شهروندان خواهد شد. 
ناصری ایجاد بازارچه‌های ارائه مستقیم محصولات کشاورزی را حاصل فعالیتی بین‌بخشی و فشرده در ۱۱ماه اخیر دانست و گفت: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای ۸ جانبه منعقد شد که حاصل آن هماهنگی  برای ایجاد ۲۲ بازارچه عرضه مستقیم بوده است که امروز شاهد گشایش نیمی از آن‌ها هستیم.
پایان/

۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۱:۰۵:۰۱

دیدگاه های شما