امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر موسوی: ایجاد بازارچه‌های عرضه محصولات کشاورزی از صد‌ها پروژه عمرانی باارزش‌تر است

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ارائه خدمت به شهروندان را در بازارچه‌های عرضه محصولات کشاورزی از صدها پروژه عمرانی ارزشمندتر دانست و گفت: از آنجا که تاثیر وجود این بازارچه‌‌ها مستقیما در زندگی مردم دیده می‌شود، باید به‌صورتی جدی به آن پرداخت.

سید‌ عبدالرزاق موسوی پنجشنبه ۲۸ اسفندماه در آیین افتتاح همزمان بازارچه‌های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی ضمن قدردانی از اعضای شورای شهر و شهردار شیراز برای اجرای این پروژه گفت: ضروری است مسؤولان شهری ارائه گزارش‌ها درباره پروژه‌های مختلف را به پس از اتمام کار موکول کنند؛ زیرا در این زمینه تجربه‌ خوبی در کشور نداشته‌ایم. 
وی با بیان اینکه خرید و فروش قوت یومیه و مواد غذایی مانند جو و گندم، از جمله مباحث فقهی است که در اسلام بر آن پافشاری شده، ابراز کرد: در این حوزه کسب سود و معامله به معنای رایج مطرح نیست و مواردی که به جان و روان و شأن انسانی بستگی دارد نباید تابعی از معادلات خارج از کنترل اقتصادی باشد. 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: به‌همین دلیل، شورای انقلاب اسلامی در همان روزهای نخست پیروزی انقلاب مصوبه‌ای را تصویب کرد که تا به امروز نیز تغییر نکرده و براساس آن، شهرداری‌ها مکلف‌اند مکان‌هایی را برای ارائه فرآورده‌های مصرفی مردم تدارک بینند و آن‌ها را بدون واسطه به دست شهروندان برسانند. 
موسوی با بیان اینکه این بازارچه‌ها قابل واگذاری نیست، اظهار کرد: هر لحظه شهرداری و مجموعه مدیریتی آن دریابند که این بازارچه‌ها خلاف سیاست‌های یادشده عمل می‌کنند، می‌توانند آن‌ها را پس بگیرند. 
او ابراز کرد: با توجه به قوانین یادشده، دولت باید از راه‌اندازی بازارچه‌ها با ارائه یارانه‌هایی حمایت و به افزایش آن‌ها کمک کند؛ زیرا این موضوع در معاملات معمول شهرداری‌ها نمی‌گنجد. 
او همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که همکاری بین‌دستگاهی برای حل مشکل راه‌اندازی بازارچه‌ها ستودنی بوده است و موفقیت آن در گرو نظارت جدی و نیازمند اراده است.
موسوی افزود: در شرایط سختی که مردم با همه‌گیری بیماری، مسائل اقتصادی و تحریم‌ها مواجه‌اند و عرصه بر آنان تنگ شده، اهمیت دارد که هم تعداد بازارچه‌ها افزایش یابد و هم به‌صورتی اساسی روند ارائه خدمات آن‌ها پایش شود. 
او همچنین بیان داشت: امروز ۱۱ بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی راه‌اندازی شده است و بازارچه‌هایی همچون مجتمع معالی‌آباد که طی یک سال گذشته تعطیل بود، با مذاکره با هیات مدیره، مجددا راه‌اندازی می‌شود و به خدمت به مردم می‌پردازد.
پایان/

۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۱:۱۴:۱۳

دیدگاه های شما