امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد‌و‌هفتاد‌و‌هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد‌و‌هفتاد‌و‌هفتمین جلسه علنی عادی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز در نخستین جلسه علنی این شورا در سال جدید که امروز یکشنبه پانزدهم فروردین‌ماه برگزار شد، طرح دوفوریتی جمعی از اعضای شورا، درباره تعیین میزان حق‌الزحمه کارشناسان و مشاوران کمیسیون‌های تخصصی این نهاد، با یک ماده‌واحده به تصویب رسید؛ بر این اساس، حق‌الزحمه کارشناسان و مشاوران کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر شیراز به‌ازای هر ساعت فعالیت در سال ۱۴۰۰ برای افراد دارای مدرک کارشناسی ۲۵۰هزار ریال، کارشناسی ارشد ۳۰۰هزار ریال و دکترای تخصصی ۳۵۰هزار ریال تعیین شد. 
دستور کار دوم این شورا به لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز درباره قیمت‌های ملاک عمل به‌منظور اخذ عوارض و بهای خدمات تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری اختصاص یافت؛ شوراییان ضمن تصویب دوفوریت لایحه یادشده، در ماده‌واحده‌ای به شهرداری شیراز اجازه دادند که عوارض و بهای خدمات را تا پایان اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰طبق مصوبه سال ۱۳۹۸ و از تاریخ ابتدای خردادماه ۱۴۰۰ بر مبنای مصوبه بهمن‌ماه ۱۳۹۹ این شورا دریافت کند.
بر اساس تبصره این ماده‌واحده مودیانی که بهای عوارض و خدمات را از اول فروردین‌ماه ۱۴۰۰ بر مبنای مصوبه بهمن ۱۳۹۹ شورای اسلامی شهر شیراز پرداخت کرده باشند، بستانکار خواهند شد. 
در ادامه این جلسه، شهرداری لایحه یک‌فوریتی آیین‌نامه اجرایی نحوه برگزاری هفته نکوداشت شیراز را ارائه کرد؛ اما با ‌توجه‌به اینکه نمایندگان به یک‌فوریت این لایحه رای ندادند، مقرر شد که موضوع به‌صورت عادی به‌منظور بررسی به کمیسیون تلفیق شورا ارسال شود. 
دستور کار چهارم این شورا به دیگر لایحه یک‌فوریتی شهرداری شیراز درباره تعیین جوایز جشنواره "شهروند برگزیده" اختصاص یافت و شوراییان مقرر کردند که موضوع در کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با عنوان مرجع اصلی رسیدگی‌کننده و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک با عنوان مرجع فرعی رسیدگی‌کننده بررسی شود. 
اعضای شورا در دستور کار پنجم این جلسه به طرح کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات درباره بررسی آیین‌نامه حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداختند و در نهایت، موضوع را به‌منظور بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارسال کردند. 
در ادامه، دیگر طرح کمیسیون یادشده درباره آیین‌نامه مدیریت و انتشار داده‌های شهری بررسی و تصویب شد؛ بر اساس ماده‌واحده این طرح، آیین‌نامه مدیریت و انتشار داده‌های شهری که هفت ماده و چهار تبصره را دربر می‌گیرد، به تصویب شورای شهر شیراز رسید. 
طرح کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورا، درباره آيين‌نامه نحوه برگزاری انتخابات نمايندگان تاكسی‌داران شهر شيراز دیگر موضوعی بود که در یکصد‌و‌هفتاد‌و‌هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بررسی و تصویب شد.
همچنین در ادامه این نشست، موضوع انتخاب نماینده شورا در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی مطرح شد و به دلیل عدم انتخاب نماینده جایگزین، ابلاغ نمایندگی آقای احمد تنوری در هیأت‌های یادشده به‌قوت خود باقی ماند.
واپسین دستور کار این جلسه از شورا نیز به لایحه شهرداری شیراز درباره انعقاد موافقت‌نامه مشارکت مالی این نهاد با  شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و شرکت آرشین کوه در پروژه احداث طرح کنارگذر شمال شرقی شیراز اختصاص یافت و با ماده‌واحده‌ای به تصویب رسید؛ بر اساس ماده‌واحده یادشده، شهرداری شیراز مجاز است با رعایت آیین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری و صرفه و صلاح شهر درباره انعقاد قرارداد موافقت‌نامه مشارکت مالی تا سقف ۸هزار و ۸۹۷میلیارد ریال به نسبت ۳۰درصد شهرداری شیراز ، ۳۰درصد شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور و ۴۰درصد شرکت آرشین‌کوه طرح کنارگذر شمال شرقی شیراز را در مدت سه سال احداث کند. 
در این زمینه، شهرداری موظف است در سال اول یک‌هزار و ۳۰ میلیارد ریال، در سال دوم ۸۷۰میلیارد ریال و در سال سوم یک‌هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال به این طرح ارائه دهد؛ همچنین در تبصره‌ای عنوان شد که مبالغ مورد نیاز در بودجه سنواتی سال ۱۴۰۰ و سال‌های بعد توسط شهرداری شیراز پیشنهاد شده است.
پایان/

۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۸:۲۵:۰۳

دیدگاه های شما