امروز: شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سولماز دهقانی: شناسایی بازار‌های هدف در حوزه صنایع‌دستی، در دستور کار قرار گیرد

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به دلیل ناآشنایی سرمایه‌گذاران و هنرمندان با ظرفیت‌های اقتصادی صنایع‌دستی، موضوع صادرات این محصولات مغفول مانده است، درحالیکه توجه به آن به رونق این حرفه خواهد انجامید. 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز سولماز دهقانی امروز یکشنبه ۱۵ فروردین‌ماه در آیین آغاز به کار دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی عنوان کرد: این رویداد مهم از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس آغاز شد و در ادامه شهرداری شیراز آن را پیگیری می‌کند.
او با تاکید بر اینکه ضروری است این دبیرخانه طرحی نو به‌منظور حل مشکلات اهالی هنر دراندازد، بیان داشت: صنایع خلاق و فعالیت‌های مبتنی بر فرهنگ و هنر در بیشتر کشور‌های جهان در حوزه اقتصادی بسیار توانمند است و با توجه به ظرفیت فرهنگی، هنری و ادبی شیراز می‌طلبد موضوع اقتصاد هنر در این شهر باقدرت پیگیری شود. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز به اهمیت ارتباط با نهاد‌های دولتی و خصوصی اشاره کرد و بیان داشت: بازار‌های هدف در حوزه صنایع‌دستی شناخته نشده‌اند و بسته‌بندی صنایع‌دستی نیز مناسب بازار‌های جهانی نیست که ضروری است دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در قالب کارگاه‌هایی آموزش این موضوع را در دستور کار قرار دهد.  
وی از شهردار شیراز نیز درخواست کرد که هدایای این نهاد را از صنایع دستی حاصل هنر هنرمندان شهر برگزیند تا این مجموعه آغازگر ارزش‌گذاری بر فعالیت‌های هنری شود.
پایان/

۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۵۹:۵۴

دیدگاه های شما