امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تذروی: توجه به ظرفیت‌های هنرمندان، جایگاه شیراز را ارتقا می‌بخشد

توجه به ظرفیت‌های هنرمندان شیراز و فارس بویژه جوانان  و در اختیار گذاردن فرصت برای آنان بدور از نگرش های بسته و جناحی ؛ در بحث هنر می تواند جایگاه شیراز و هنرمندان شیرازی را ارتقا بخشد.

به گزارش دفتر محمدتقی تذروی عضو شورای اسلامی شهر شیراز، وی در دیداری که به مناسبت سالروز شهادت مرتضی آوینی با دانشجویان دانشکده سوره برگزار گردید ؛ ضمن ابراز مطلب فوق بیان داشت که بایست مسئولان و دست اندرکاران فارغ از نگاه های باندی و جناحی به این قشر ؛ راه را برای بازگشایی استعدادهای جدید ؛ هموار نمایند و متذکر گردید که اعتماد و اطمینان به مجموعه های کوچک هنری و حمایت از ایشان و ایده ها و طرح های آنان موجبات رشد و بالندگی آنان را فراهم نموده که در نهایت موجب رشد و ارتقا جایگاه فرهنگی و هنری شهرمان خواهد شد.
همچنین ایشان با اشاره به هنرمندان دوران دفاع مقدس بویژه در دو حوزه نقاشی و خطاطی یاد و خاطره آنان را گرامی داشته و ایشان را الگوی هنرمندان متعهد دانستند.
در ادامه ایشان یاد اندیشمند متفکر مرتضی آوینی را گرامی داشته و از لزوم بازخوانی و ترویج کتاب ها و اندیشه های ایشان بویژه در محافل هنری سخن گفت.
ایشان این شهید بزرگوار را یکی از نمونه های بارز تحول درونی؛عرفانی حاصل انقلاب دانستند که در حوزه کاری خویش محصولات و اندیشه هایش بسیار پیشروتر از زمان خویش بود؛ که متاسفانه مسئولان دگم اندیش وقت؛ ایشان را با کج فهمی و تعصب بیجا محدود و تخطیه نمودند و  تعجب آنجاست که آنها که از سرتندروی و به بهانه دفاع از اسلام و انقلاب دیروز بر شهید آوینی می تاختند؛ امروز مبانی اسلام و انقلاب را مورد نقد قرار می دهند!!
در ادامه ایشان اعلام آمادگی نمودند تا طرحها و خلاقیت‌ها و ایده های هنرمندان متعهد در حوزه های مرتبط با مدیریت شهری فارغ از باند بازی های مرسوم و شکل گرفته تا حصول نتیجه دنبال و پیگیری نماید.
 در ادامه جلسه دانشجویان و معاون فرهنگی و امور دانشجویی ضمن تشکر از مهندس تذروی درخواست همکاری و همراهی بیشتر مسیولان را داشته و درخواست نمودند تا مسیولان بیش از پیش در گام دوم انقلاب به جوانان و توانمندی های آنان اعتنا نمایند.
ایشان با ارایه سابقه و محصولات و تولیدات فاخر خود در اندک زمان و با محدودیت های کم در راستای جنبش تولید محتوای فرمایش مقام معظم رهبری خواستار در اختیار نهادن امکانات و اعتماد بیش از پیش به خود شدند تا از دل این اعتماد استعداد های درخشان بروز و ظهور نماید.

۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۳:۴۶

دیدگاه های شما