امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

لیلا دودمان: سامانه ثبت تخلف سرعت در ماه جاری رونمایی می‌شود

رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز  گفت: رونمایی از سامانه ثبت تخلف سرعت در اردیبهشت‌ماه جاری صورت خواهد پذیرفت.

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، لیلا دودمان در هفتادمین جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات درباره پیشرفت پروژه ثبت تخلف سرعت بیان کرد:  معاونت حمل و نقل و ترافیک ظرف یک هفته دکل‌های سامانه تخلف سرعت را در بزرگراه‌های حسینی الهاشمی، محلاتی و آفرینش نصب خواهد کرد و در ادامه، طی دو هفته آینده تجهیزات کامل را نصب می‌کند.
رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به گزارش پیشرفت پروژه ناظر تقاطع از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، عنوان کرد: شهرداری شیراز موظف است ظرف مدت دو هفته تقاطعات مقر و تخت‌جمشید را به سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز (ناظر تقاطع) مجهز کند.
وی در ادامه درباب پيشرفت پروژه بانک داده‌های مكانی و تصويری المان‌های شهری نیز اظهار کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری موظف شده است که گزارش‌هایی مکتوب درخصوص پروژه یادشده را به کمیسیون ارائه کند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین در خصوص پیشرفت پروژه توسعه و پشتیبانی سامانه کنترل محدوده کاهش آلودگی هوا ( LEZ) گفت: طی جلسه‌ای با معاونت حمل و نقل وترافیک گزارش از سامانه کنترل محدوده کاهش آلودگی هوا  ( LEZ)  مبنی بر اجرای عملیات عمرانی باهدف نصب ۶۰ سامانه در شهر شیراز ارائه شده است و زمان رونمایی پروژه یادشده به زودی به کمیسیون اعلام می‌شود.
دودمان در ادامه این جلسه به بررسی ماده ۶ آیین‌نامه مدیریت و انتشار داده های شهری  پرداخت و بیان داشت: 
در ماده ۶ آئین نامه مدیریت و انتشار داده های شهری، تبصره یک و دو حذف شد.
او افزود: متن  ماده ۶ بدین صورت تغییر یافت که «شهرداری شیراز اجازه دارد نسبت به کسب درآمد از محل فروش داده‌ها و وب سرویس‌ها با رعایت ضوابط مربوط که توسط کارگروه مندرج در ماده ۵ معین و به تأیید شورای اسلامی شهر می رسد، اقدام نماید.»
در ادامه این جلسه از کمیسیون همچنین گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مبنی بر پیشرفت پروژه فیبر نوری توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، گزارش پیشرفت پروژه اینترنت رایگان در ایستگاه‌های قطار شهری توسط  سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان حمل و نقل ریلی و نیز گزارش پیشرفت پروژه هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای  و پارکینگهای سطح شهر از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک ارائه شد.

۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۰۴:۵۹

دیدگاه های شما