امروز: پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، پیش از ظهر امروز یکشنبه 12 اردیبهشت‌ماه و در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی این شورا، طرح بازنگری و اصلاح اهداف عملیاتی و کمی برنامه پنج ساله شهرداری مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت و به تصویب رسید.
در این جلسه اعضای شورا همچنین با تمدید مدت قرارداد پیمانکاران تبلیغات شهری طرف قرارداد با شهرداری در سال 99، در صورت تقاضای پیمانکار، برای مدت یک سال و با 20 درصد افزایش نسبت به مبلغ قرارداد جاری، موافقت کردند.
ایراد فرمانداری به موضوع به‌کارگیری نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در جلسه امروز صحن شورا بررسی و مقرر شد که موضوع جهت بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شود.
ايراد به مصوبه الزام شهرداري شيراز به خريد ٥٠ دستگاه اتوبوس برقي، از دیگر دستورکارهای جلسه امروز بود که با اصلاحاتی به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسید.
همچنین اعضای شورا در بررسی ایراد دیگر فرمانداری شیراز به موضوع تعيين بهاي بليت سال ١٤٠٠ مترو شيراز با نرخ شناور، تصمیم به اصرار بر این مصوبه گرفتند.
موضوع پرداخت فوق العاده عمران شهردار شيراز مربوط به سالهاي ٩٦ ، ٩٧ و ٩٨ پيرو تفريغ بودجه سالهاي ياد شده نیز که مورد ایراد فرمانداری قرار گرفته بود، پس از بررسی جهت بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شد.
در ادامه جلسه امروز، آیین‌نامه حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از بررسی و موافقت اعضا، به تصویب رسید.
اصلاح و تصویب آیین‌نامه مدیریت و انتشار داده‌های شهری با در نظر گرفتن ایراد فرمانداری از دیگر تصمیمات اعضای شورا در این جلسه بود.
همچنین طرح اختصاص سه قطعه در آرامستان بهشت احمدی به ایثارگران امروز در دستور کار جلسه شورا قرارگرفت و پس از بررسی، به تصویب رسید.
در دستور کار بعدی و در راستای برگزاری جشنواره جهانی شعر اهل بیت(ع)، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اختصاص مبلغ 7 هزار دلار به انضمام 426‪ میلیون ریال از بودجه مصوب سال 1400 شهرداری برای تامین هدایا و جوایز موافقت کردند. 
بر اساس این مصوبه، هدایای 7 میهمان و شاعر خارجی هرکدام به مبلغ یک هزار دلار و چهارده میهمان و شاعر داخلی  هرکدام به مبلغ 20 میلیون ریال لحاظ شد. 
جوایز نفرات اول در دو بخش هرکدام مبلغ 20 میلیون ریال، نفرات دوم در دو بخش هرکدام مبلغ 15 میلیون ریال و نفرات سوم در دو بخش هر کدام مبلغ 10میلیون ریال در نظر گرفته شده است. 
همچنین جوایز 8 شاعر شایسته تقدیر هرکدام مبلغ 7 میلیون ریال خواهد بود. 
در این مصوبه مقرر شد که شاعران ملی و بین المللی بر اساس رزومه و بیوگرافی حرفه‌ای شاعران با سابقه آیینی جهانی و ملی با هماهنگی و مشاوره حوزه هنری انقلاب اسلامی به جشنواره دعوت می‌شوند و شاعران بخش مسابقه نیز پس از اعلام فراخوان و داوری نهایی مشخص خواهند شد.
شیوه‌نامه اجرایی و سایر هزینه‌های برگزاری جشنواره را نیز شهرداری به شورا ارائه خواهد کرد.
پایان/

۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۵:۰۳

دیدگاه های شما