امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر: پروژه‌های عمرانی شیراز باید مطابق برنامه زمان‌بندی ارائه شده تقدیم شهروندان شوند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز گفت: بنا به مطالبه جدی شهروندان و همچنین با هدف جلوگیری از هدررفت منابع مالی شهر، ضروری است پروژه‌های بزرگ عمرانی مطابق برنامه زمان‌بندی ارائه شده در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخ‌گویی شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» صبح امروز چهارشنبه در بازدید از تعدادی از پروژه‌های عمرانی که با حضور معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز و شهردار منطقه ۵ صورت پذیرفت، اظهار داشت: احداث پروژه‌های فرهنگی بزرگی همچون پردیس سینمایی جوان، پارک مطالعه، فرهنگ‌سرا و سرای محله در منطقه‌های کمتربرخوردار شیراز بیانگر نگاه شورای اسلامی و شهرداری به اهمیت برقراری عدالت اجتماعی است.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اهمیت کارکرد این پروژه‌ها ابراز کرد: به عنوان نمونه پروژه پردیس سینمایی جوان، نه تنها در حجم و کمیت که در کاربری نیز واجد اهمیت است؛ زیرا در حوزه هنری و فرهنگی انجام می‌شود و با هویت کلانشهر شیراز سنخیت دارد و از این دیدگاه، از اقدامات مهمی است که در کشور نظیر ندارد.
موسوی در ادامه با تأکید بر اینکه ضروری است پروژه‌های شهری در موعد مقرر به بهره‌برداری رسد، گفت: اگرچه می‌دانیم این مهم مستلزم تأمین منابع مالی و انجام دقیق تعهدات است و در وضعیت کنونی کاری بسیار دشوار است اما امیدواریم با برنامه‌ریزی اصولی و نظارت دقیق و جدی بر پیشرفت پروژه‌ها، محقق شود. 
رییس شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: از یک سو شهروندان به بهره‌برداری به‌موقع از پروژه‌ها حساس‌اند و بهره‌برداری از پروژه‌ها در زمان مقرر ازجمله مطالبات آنهاست و از سوی دیگر هم بهره‌وری و استفاده بهینه از منابع ایجاب می‌کند که زمان بهره‌برداری از پروژه‌ها طولانی نشود.

* پروژه‌های انسان‌محور در مناطق کمتر برخوردار، محرک‌های توسعه به شمار می‌روند
اسماعیل صالحی، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این بازدید، درباره اجرای پروژه‌های مردم محور در مناطق کمتر برخوردار شیراز گفت: اینگونه پروژه‌ها با عنوان محرک توسعه عمل می‌کنند و در نهایت باعث افزایش کیفیت زندگی در این مناطق می‌شوند.
وی با اشاره به برخی پروژه‌های شاخص در حال اجرا توسط شهرداری شیراز، عنوان کرد: تقاطع غیرهمسطح مدافعان سلامت که تقاطعی چندسطحی با یک پل چپگرد، یک پل دوربرگردان و یک زیرگذر است، رینگ ترافیکی جدیدی در اتصال بولوار رحمت و بولوار احمدبن موسی (ع) ایجاد می‌کند و بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
صالحی با بیان اینکه پل چپگرد، در خروجی بولوار احمدبن موسی (ع) به سمت میدان کوزه‌گری در حال ساخت است، اظهار داشت: پل دوربرگردان، جایگزین لوپ شبدری غربی پل غدیر که به دلیل تملک زیاد ساخته نشده بود، می‌شود و ترافیک شمال به شرق یعنی بولوار سرداران به سمت میدان الله را برقرار می‌سازد.
به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز زیرگذر در دست احداث نیز پل غدیر و بولوار احمدبن موسی (ع) را به طور مستقیم متصل خواهد کرد. 
صالحی همچنین به ایجاد پردیس سینمایی جوان در میدان کوزه‌گری اشاره کرد و هدف از اجرای این طرح را تحقق شعار انسان‌محوری و توزیع عادلانه امکانات شهری دانست که سرلوحه عملکرد شهرداری شیراز است.
او با بیان اینکه این مجموعه بزرگ فرهنگی مجهز به ۳ سالن سینما، ۲ سالن VIP، یک سالن تئاتر و یک سالن آمفی تئاتر روباز است، ابراز امیدواری کرد که با بهره‌برداری از این پروژه شاهد شکوفایی استعدادها و ایجاد محیطی شاد و پرنشاط برای مردم در این منطقه از شهر باشیم.

* پنج پروژه شاخص شهرداری منطقه پنج تا پایان تابستان به بهره‌برداری می‌رسد
همچنین فرود بذرافشان، شهردار منطقه پنج شهرداری شیراز در این بازدید گفت: پنج پروژه شاخص شهرداری منطقه پنج شیراز در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و تفریحی، ظرف دو هفته تا پنج ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی به معرفی طرح‌های شاخص در منطقه پنج شیراز پرداخت و عنوان کرد: احداث پروژه پیاده‌راه احمد بن موسی (ع) با پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصد و قرارداد اولیه ۱۲ میلیارد تومان در دست اقدام است که مسیری به عرض ۱۶ متر و به طول دو کیلومتر را در بر می‌گیرد.
بذرافشان افزود: این پروژه شامل کف‌سازی، ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری، ایجاد مسیر برای عابران پیاده و اجرای فضای سبز است.
شهردار منطقه‌ پنج شهرداری شیراز زمان بهره‌برداری از این طرح را شهریورماه سال جاری اعلام کرد.
بذرافشان در ادامه به پروژه پارک ورزش و تفریحات سالم در بلوار ابوذر غفاری اشاره کرد و بیان داشت: این طرح با مساحت دو هکتار، شامل زمین‌های مختلف ورزشی خواهد بود.
او قرارداد اولیه را ۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد و عنوان داشت: تاکنون ۲۶ درصد طرح پیشرفت فیزیکی داشته است و در تلاشیم تا انتهای تابستان سال جاری آن را به بهره‌برداری برسانیم.
شهردار منطقه پنج شهرداری شیراز از احداث سرای محله بنی‌هاشمی با زیربنای هزار متر یاد کرد و گفت: این ساختمان در دو طبقه بنا شده است و اعتبار آن تا پایان پروژه به هشت میلیارد تومان خواهد رسید.
وی پیشرفت فیزیکی این مجموعه را ۹۵ درصد یاد کرد و زمان بهره‌برداری از آن را اواخر اردیبهشت‌ماه یا اوایل خردادماه اعلام کرد.
پروژه دیگری که در این بازدید مورد توجه قرار گرفت، بوستان مطالعه بود که بذرافشان درباره آن گفت: هزینه کلی ایجاد این بوستان ۱۰ میلیارد تومان به علاوه هزینه‌های تملک است و پیشرفت آن تاکنون ۹۲ درصد بوده که تا دو هفته دیگر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.
بذرافشان از ایجاد ورزشگاهی به نام زنده‌یاد اعتمادی، شهردار اسبق شیراز، نام برد و تصریح کرد: این مجموعه ورزشی با ۱۳ میلیارد تومان اعتبار و پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد، دارای سالنی به مساحت ۱۴۰۰ متر است که هم ورزش‌های توپی را در برمی‌گیرد و هم برای ورزش‌های غیر توپی مناسب است و امید می‌رود تا اوایل خرداد ماه سال جاری تقدیم شهروندان شود.
انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۲۵:۵۱

دیدگاه های شما