امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: عدالت‌محوری در مدیریت شهری شیراز امکانات متوازنی را برای همه شهروندان به ارمغان آورده است

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه شهرداری شیراز نگاهی یکسان و متوازن به همه شهروندان در تمام نقاط شهر دارد، ابراز داشت: در سایه شعار عدالت‌محوری که با توسعه مناطق کمتربرخوردار شهر همراه بوده، حتی شاید بتوان گفت به شهروندان شمال شهر شیراز کمتر توجه شده است. 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» که در آیین افتتاح بوستان سه‌کنج سخن می‌گفت، در زمینه تحقق عدالت‌محوری به افتتاح طرح‌های متعدد پیاده‌رو سازی در شهرداری‌های مناطق ۲ و ۵ و ۷ اشاره کرد و افزود: می‌توان گفت برخی پروژه‌ها که در مناطق یادشده اجرا شده است در نقاط شمالی شهر وجود ندارد؛ برای مثال در خیابان معالی‌آباد که یکی از پرترددترین خیابان‌های شیراز به‌شمار می‌رود، به‌تازگی مسیر پیاده‌رو‌ها در دست بازسازی است. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با تقدیر از شهردار منطقه ۶ عنوان کرد: در چند وقت اخیر، پروژه‌های بسیار خوبی در این منطقه تعریف شده که شادی و نشاط را برای همشهریان به ارمغان آورده است؛ همچنین یاوران خونگرم این منطقه در زمینه شناسایی نیاز‌ها به مجموعه شهرداری و شورای شهر یاری رسانده‌اند. 
او از بوستان سه‌کنج با عنوان یکی از اقدامات ارزشمند شهرداری یاد کرد و گفت: افزون بر این بوستان، باید از پارک چهارهکتاری کوکب شیرازی نیز یاد کرد که مصداقی از زیبایی‌های است که همشهریان برای تفریح و توسعه تعاملات اجتماعی از آن بهره می‌گیرند. 
رئیس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزایش زیبایی بصری برای ایجاد تعادل در زندگی شهرنشینی را نیز از دیگر مزایای این فضاهای تعاملی دانست و گفت: زندگی شهری و مشکلات آن از جمله وجود سازه های بتنی و ساختمان‌های بلند‌مرتبه روح و روان همشهریان را تحت تاثیر قرار داده و ایجاد فضاهای مفرح شهری می‌تواند به آنها کمک کند تا از استرس این فضاها دور شوند. 
قائدی پاکیزگی شهر را نیز در گرو تلاش‌های شبانه‌روزی سازمان پسماند و پاکبانان دانست و اظهار داشت: پاکیزگی از صفات مومنان است و در احادیث و روایات و قرآن کریم هم بر آن تاکید شده است و امیدواریم توسعه پروژه‌های کوچک‌مقیاس اینچنینی که رضایت خاطر شهروندان را تامین می‌کند، در مناطق مختلف استمرار یابد.
قائدی همچنین از تلاش‌های نافرجام برای ایجاد فضای سبز شهری در شهرک‌های منفصل منطقه ۶ یاد کرد و تاکید داشت: از شهردار منطقه ۶ تقاضا دارم که با تمام توان برای ایجاد سرانه بوستان در شهرک‌هایی همچون پردیس، لاله و جوادیه بکوشد؛ زیرا تلاش برای ایجاد فضای سبز در این شهرک‌ها که پیش از این روستا بوده‌اند، باوجود پیگیری‌ها و درخوسات‌های متعدد هنوز به نتیجه نرسیده است و ضروری است هر چه سریع‌تر به آن‌ها رسیدگی شود.
پایان/

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۹:۴۵

دیدگاه های شما