امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

موسوی: شیراز در حوزه کتاب می‌تواند برگ زرین همه کشورهای فارسی‌زبان دنیا باشد

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تقدیر از اقدامات سازمان فرهنگی شهرداری در هفته شیراز، گفت: شیراز این شایستگی را دارد که در حوزه کتاب نه‌تنها در ایران بلکه برگ زرینی در هر کشور فارسی‌زبانی باشد.

دکتر سید عبدالرزاق موسوی در آیین رونمایی از کتاب‌های فاخر تولیدی شهرداری در هفته شیراز با بیان اینکه آرامشی که هریک از این مناسبت‌ها منتقل کردند، با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: با این حال نشست امروز با تمام برنامه‌های دیگر هم متفاوت است؛ یعنی احساسی که به انسان دست می‌دهد در این فضا خیلی متفاوت است.
وی افزود: به فرمایش امیرالمومنین، ریشه تمامی جنگ‌ها، دعواها، مصیبت‌ها و گرفتاری‌ها، نادانی و جهالت است.
موسوی اضافه کرد: شاید یکی از مشکلات جدی جامعه ایرانی ما این است که ما معمولاً در کارهای گروهی با مشکل روبرو هستیم.
وی مطالعه کتاب را راه چاره‌ای در این زمینه دانست و افزود: اگر کتاب بخوانیم با دانایی به فهم و درک مشترکی از مسایل می‌رسیم که نتیجه آن می‌تواند بهتر شدن کار گروهی باشد. 
موسوی اضافه کرد: شهرما این شایستگی را دارد که در حوزه کتاب نه تنها در ایران بلکه در هر کشوری که زبان فارسی در آن جاری باشد برگ زرینی برای این زبان باشد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در پایان اقدامات معاونت فرهنگی شهرداری شیراز در برپایی هفته شیراز را خلاقانه، وزین، نو و با پشتوانه فکری توصیف کرد و یادآور شد: امیدوارم اقدامات فرهنگی این دوره به عنوان یک سنت حسنه از این شورا و از این شهرداری باقی بماند و آیندگان این راه را با توان بیشتری ادامه بدهند.
پایان/

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۲:۱۱:۳۲

دیدگاه های شما