امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: شورای پنجم در مقایسه‌با دیگر ادوار در زمینه فرهنگی قامتی رعناتر دارد

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز با  ابراز تاسف از عدم شناخت بسیاری از شهروندان شیرازی از هنرهای اصیل این شهر، گفت: بسیاری هنوز کاشی‌کاری‌های مسجد نصیرالملک را نمی‌شناسند و از همین رو باید زمینه شناخت مکتب شیراز بیش از پیش فراهم شود.

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب در ویژه‌برنامه شب موسیقایی که به مناسبت هفته نکوداشت شیراز رقم ‌خورد، آگاهی‌بخشی به شهروندان در حوزه فرهنگی و هنری را یکی از وظایف این مجموعه برشمرد و افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شیراز امروز باید فرهنگ شیراز را به مردم بشناساند؛ همچنین ضروری است  مدیران را به‌صورت تخصصی با مکتب شیراز آشنا سازد زیرا پذیرفتنی نیست که مدیری با فرهنگ و هنر شهر بیگانه باشد و سومین وظیفه این سازمان ارایه این اطلاعات به نسل آینده است. 
دستغیب اضافه کرد: وظیفه متولیان فرهنگی است که ابتدا خود شهرشان را بشناسند و سپس آن فرهنگ را به فرزندان  این شهر بیاموزند. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: فرهنگ مقوله‌ای بسیار پیچیده است که با سیمان و سنگ و بتن معنا نمی‌شود.
او اظهار داشت: با مقایسه شوراهای شهر شیراز در دوره‌های مختلف با آمار و ارقام ثابت می‌کنیم که شورای پنجم در مقایسه با دیگر ادوار شورا در زمینه فرهنگی قامتی رعناتر دارد؛ زیرا این شورا مکتب انسان‌محوری را بنیان نهاده است. 
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز همه فعالیت‌های این مجموعه را در راستای ارج‌نهادن به جایگاه انسان دانست و ابراز داشت: شهر بدون انسان بی‌معناست و انسان‌ها بر شهر حق دارند از همین رو مردم را دیده‌ایم و حقوق آنان را لحاظ کرده‌ایم. 
گفتنی است در شب موسیقایی شیراز از آلبوم «ترانه شیراز»  که بازآفرینی قطعات فولکلور شیرازی است، با پژوهش خشایار طیار، تنظیم کاوه پیمان و خوانندگی محمد ذاکرحسین و نیز نماهنگ «سروناز» با صدای هفت خواننده شیرازی زیر نظر حامد فقیهی رونمایی شد؛ افزون بر این قطعه «شب‌های شیراز» با صدای محمد رضازاده و دو قطعه از آلبوم آوازهای محلی شیراز زیر نظر مهران بردیده برای اولین بار به اجرا در آمد.
پایان/

۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۰:۳۲

دیدگاه های شما