امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر موسوی: برنامه‌های امسال هفته شیراز برای معرفی این کلان‌شهر موفق بوده است

رییس شورای اسلامی شهر شیراز مشارکت نخبگان در برگزاری هفته شیراز را ستود و تصریح کرد: از مشکلاتی که امروز مدیریت کلان و خرد با آن دست و پنجه نرم می‌کند، عدم موفقیت در جلب مشارکت نخبگان و مردم است؛ اما هفته شیراز فرصتی بود که بخشی از نخبگان حوزه فرهنگ و هنر در ارایه برنامه‌ها سهیم باشند و این دستاورد نیکو را می‌توان در دیگر زمینه‌ها نیز دنبال کرد. 
 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز سید عبدالرزاق موسوی در آیین اختتامه ویژه‌برنامه‌های هفته شیراز عنوان کرد: همگان باید تلاش کنند تا با بهره‌گیری از ظرفیت موجود شیراز را به دیگر مردم به‌خوبی معرفی کنند. 
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته شیراز برای معرفی این کلان‌شهر فرهنگی موفق بوده است، افزود: امید است در ادوار آینده، این هفته با همکاری همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی برای شناساندن ظرفیت‌های شیراز گام بردارد. 
موسوی ضمن قدردانی از تلاش‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، گفت: این مجموعه به‌شایستگی با همکاری بخش‌های مدنی حوزه فرهنگ و هنر این هفته را برگزار کردند و رویداد‌های ارزشمندی را رقم زدند.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز برگزاری نشست با حضور نخبگان شیرازی خارج از کشور را اقدامی برجسته خواند که برای نخستین‌بار در هفته شیراز صورت ‍پذیرفت و تاکید کرد: ضروری است داشته‌های خود را ارج نهیم و آن‌ها را به دیگران بشناسانیم؛ افزون بر این، برگزاری چنین نشست‌هایی به بهره‌گیری از سرمایه‌های انسانی خارج از کشور می‌انجامد.
او همچنین از ایجاد فضایی برای ارایه آثار برخی هنرمندان شیراز یاد کرد و آن را فرصتی خواند برای جلب رضایت شهروندان و هنرمندان. 
موسوی با بیان اینکه فعالیت‌های هفته شیراز براساس برنامه از پیش‌ تعیین شده روی داد، ادامه داد: این ویژگی دلیل برگزاری منظم برنامه‌هاست آن هم در شرایطی که از مشکل کار براساس برنامه در جامعه رنج می‌بریم. 
او ابراز داشت: برگزاری مراسم آغازین این هفته در مسجد نصیرالملک و برگزاری مراسم پایانی در باغ عفیف‌آباد نشان‌گر رویکرد شورای پنجم در نشان‌دادن ارزش‌ها و فرهنگ ایرانی و اسلامی به‌صورت توامان با محوریت انسان‌محوری است.
پایان/

۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۵:۰۵

دیدگاه های شما