امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی: توسعه حمل‌و‌نقل همگانی در راستای شعار انسان‌محوری در مقابل خودرو‌محوری بوده است

رییس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بخشی از شعار انسان‌محوری که شورای پنجم در مقابل خودرومحوری سرلوحه کار قرار داد، توسعه حمل‌و‌نقل همگانی بوده است؛ چراکه با کاهش تردد خودروها و ایجاد شرایط ایمن و قابل دسترس برای شهروندان عدالت اجتماعی برقرار می‌شود.  

دکتر «نواب قائدی» یکشنبه در آیین رونمایی از ۵۰ دستگاه اتوبوس به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان، با اشاره به تکمیل خط یک متروی شیراز و نیز پیشرفت کمی و کیفی خط ۲ ابراز داشت: در حوزه اتوبوسرانی نیز امروز ۵۰ دستگاه اتوبوس معادل ۲۰۰ میلیارد تومان به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شیراز افزوده شد که درمقایسه با سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ معادل خرید ریالی ۴۰۰ دستگاه اتوبوس است. 
رییس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: خط تراموا که از بهترین مصوبات شورای شهر بود و مسیر آن مهم‌ترین آثار تاریخی شهر شیراز را از آرامگاه سعدی، آرامگاه حافظ، ارگ کریمخانی و حرم مطهر شاهچراغ (ع) دربر می‌گیرد، به دلیل مطالعات جامع حمل‌و‌نقل و مشکلات آن در وزارت کشور هنوز مجوز نگرفته است و امیدواریم در سه ماه آتی تاییدیه آغاز کار را اخذ کند و درغیر این صورت همکاران ما در شورای ششم این موضوع را پیگیری کنند. 
قاپدی یکی از خواسته‌های شهروندان شیراز را برخورداری از خط اتوبوس تندرو (بی‌.آر‌.تی) عنوان کرد و افزود: این موضوع نیز باوجود پیگیری بسیار از نخستین روز‌های آغاز به کار شورا بنا بر تحریم‌های خارجی میسر نشد. 
او خواستار همکاری همشهریان درراستای توسعه مسیر‌های ویژه حمل‌و‌نقل عمومی شد و ابراز داشت: شاید هنوز با شعار انسان‌محوری فاصله داریم؛ زیرا برخی شهروندان به محض اینکه خط ویژه‌ای را در نظر می‌گیریم، نسبت به ایجاد آن اعتراض می‌کنند؛ درحالیکه ضروری است فضا و عرصه برای حضور خودرو‌های عمومی در مراکز شهر افزایش یابد تا با مشکلات زیست‌محیطی، ترافیکی و مسایل روحی و روانی ناشی از آن مواجه نشویم. 
رییس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز همچنین به ایجاد تعاملات پایدار و مطلوب با پلیس راهور نیز اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در تاریخ شوراها تفاهم‌نامه همکاری پلیس راهور و شهرداری شیراز بسته شد و ردیف بودجه‌ای به آن اختصاص داده شده که صرف توسعه زیرساخت‌های شهری می‌شود.
قایدی بیان داشت: در همین زمینه، مرکز شماره‌گذاری شماره ۲ شیراز واقع در بلوار ولایت، خیابان سلامی برای تسهیل ترافیک و کاهش زحمت شهروندان در شرق شیراز راه‌اندازی خواهد شد.
پایان پیام/

۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۱:۵۹

دیدگاه های شما