امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اداره کل بازرسی شهرداری درباره چرایی عدم همکاری حوزه‌های مختلف شهرداری در سامانه شفافیت تحقیق می‌کند

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت بارگذاری اطلاعات در سامانه شفافیت و شناسایی دلایل عدم همکاری حوزه‌های مختلف در این زمینه، گفت: برای بررسی موارد یادشده، اداره کل بازرسی شهرداری باعنوان ناظر عالی گزارشی از عملکرد سامانه شفافیت و چگونگی اجرای کامل مصوبه و همچنین گزارش کیفی از عملکرد هر حوزه به‌منظور ارائه به صحن شورا ارائه خواهد کرد. 

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، لیلا دودمان در جلسه هفتادوهفتم کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات  با اشاره به اینکه پاسخ‌دهی به سوالات و رفع ابهامات پروژه كارت شهروندی ضروری است، گفت: پیش از این معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز باعنوان متولی اجرای این طرح درخصوص اجرای آن بنا بر دستور شهردار شیراز پاسخی ارائه کرده است که دارای ابهام است. 
وی افزود: در حال حاضر باید فراخوان و بارگذاری اسناد توسط آن معاونت انجام و گزارش هفتگی از روند اجرای پروژه  کارت شهروندی به کمیسیون هوشمندسازی ارائه شود. 
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه به بررسی سند راهبری سامانه اطلاعات مدیریت پروژه (PMIS) اشاره و بیان کرد: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی باید سند راهبری سامانه اطلاعات مدیریت پروژه PMIS موجود را تصحیح کند. 
دودمان افزود: افزون بر این، معاونت‌ یاد‌شده باید چگونگی استفاده از داده‌های اطلاعاتی ایجاد‌شده در این سامانه و همچنین پدافند غیرعامل را درخصوص اطلاعات مد نظر قرار دهد و چگونگی نحوه اجرایی کردن سند راهبری و نقاط قوت و ضعف و روند اجرای سامانه را توسط سازمان‌ها و واحدهای مختلف شهرداری عنوان کند تا در صحن شورا ارائه شود. 
وی در ادامه بر اهمیت ارائه برنامه زمان‌بندی به‌منظور استفاده از قابلیت‌های PMIS  در حوزه مدیریتی نیز یاد کرد. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز درباره بررسی طرح معاونت شهرسازی و معماری درخصوص روش اجرایی تصویب طرح‌های شهری نیز گفت: ضروری است آخرین ویرایش طرح معاونت شهرسازی و معماری درباره روش اجرایی تصویب طرح‌های شهری به‌منظور ارسال به کمیسیون تلفیق و ارائه به صحن شورا در اسرع وقت به کمیسیون ارائه شود. 
او در ادامه این جلسه به ارائه قابلیت‌های هوشمندسازی شهر توسط شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) اشاره کرد و بیان داشت: طی جلسه با این شرکت، قابلیت هوشمندسازی شهر بررسی و مقرر شد با هدف تبادل اطلاعات و استفاده از توانمندی‌ها، این شرکت با معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و معاونت مالی و اقتصادی ارتباط برقرار کند.
پایان/

۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۷:۴۹:۵۲

دیدگاه های شما