امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

با راه‌اندازی سامانه شفافیت، هیچ موضوع محرمانه‌ای برای شهروندان شیراز باقی نمانده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: راه‌اندازی سامانه شفافیت در دوره پنجم شورای اسلامی شهر شیراز و تصویب طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری، از اقدامات موثر مبارزه با فساد بوده است

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، «سعید نظری» راه‌اندازی سامانه شفافیت در شهرداری شیراز را یکی از اقدامات موثر شورای شهر شیراز توصیف کرد و افزود: مردم با مراجعه به این سامانه می‌توانند روند انعقاد قراردادهای شهری را رویت کنند و در این میان موضوع محرمانه‌ای باقی نمی‌ماند که بر همین اساس گام موثری برای مبارزه با فساد به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اقدامات این شورا در دوره پنجم گفت: زمانی که در سال ۹۶ شورا و شهرداری شیراز تحویل داده شد نرخ دلار ۳ هزار و ۶۰۰ تومان بود که در سال‌های بعد سیر صعودی بالایی پیدا کرد؛ از بهمن ۹۸ در کنار تحریم‌ها، شیوع کرونا موجب ایجاد مشکلات اقتصادی فراوانی شد اما با وجود این تغییرات و مشکلات اقتصادی، شورا و شهرداری شیراز تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا پروژه‌های شهری متوقف نشوند.

نظری در ادامه با اشاره به اقدامات شورای پنجم شهر شیراز برای تکمیل پروژه‌های دوره قبل شورا بیان کرد: پرداخت بدهی تملکی پل کابلی، تکمیل خط یک مترو، آغاز عملیات اجرایی خط دو و سه متروی شیراز و تسویه حساب با ۸۰۰ پیمانکار ریز و درشت که از شهرداری شیراز طلبکار بودند از اقدامات موثری بود که شورای پنجم در شهر شیراز به ثمر رساند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به پرداخت بدهی‌های کارکنان شهرداری شیراز بیان کرد: شهرداری شیراز موفق شد در این دوره از شورا بدهی ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی به بانک شهر را علیرغم مشکلات اقتصادی در جامعه پرداخت کند و همچنین تمام معوقات کارکنان و حقوق سرمایه‌های انسانی در حوزه های پسماند، کارمندی و کارگری پرداخت شد و در سه سال گذشته شکایتی در این خصوص نداشته‌ایم.

نظری تصریح کرد: شورای پنجم شیراز در تحقق شعار انسان‌محوری در اجرای پروژه‌های شهری موفق عمل کرده است و ۱۲۸ پروژه اولویت‌دار و ۴۰ پروژه ویژه را با اولویت انسان‌محوری اجرا کرده که باقی‌مانده پروژه‌ها تا پایان شورای پنجم شیراز به اتمام خواهند رسید.

این عضو شورای شهر شیراز با تاکید بر تلاش‌های مطلوب شورای شهر شیراز در مبارزه با فساد عنوان کرد: با راه‌اندازی سامانه شفافیت در دوره پنجم شورا، تمامی قراردادها، نوع قرارداد، هزینه و اطلاعات هر پلاک ساختمانی و… برای همگان قابل رویت شده است و طرح مدیریت تعارض منافع نیز سند راهبردی اجرای مبارزه با فساد است که در شهرداری شیراز به تصویب رسید.

وی با تاکید بر سایر اقدامات مطلوب شورای پنجم گفت: ایجاد ۳۹۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری که تا روز شیراز به ۵۰۰ کیلومتر نیز افزایش می‌یابد از اقدامات مطلوب انجام شده در توسعه نگاه انسان‌محوری در کلان‌شهر شیراز بوده است.

نظری در پایان با تاکید بر اهمیت مشارکت مردم در انتخابات پیش رو گفت: انتخابات فرصت مطلوبی برای تعیین سرنوشت و توسعه شهر است و مردم با شناخت کاندیدها می‌توانند با انتخاب مناسب در توسعه و پیشرفت شهر خود سهم به‌سزایی ایفا کنند.

پایان/

۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۳:۱۱:۳۱

دیدگاه های شما