امروز: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اجرای پروژه ساماندهی و بهسازی آرامستان دباغی در دستور کار قرار دارد

یکصد و شصت و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی، روسای سازمان های فرهنگی، آرامستان ها، شهردار منطقه ۲، مشاوران و کارشناسان شورا و شهرداری برگزار شد.

سید احمدرضا دستغیب ضمن اشاره به محرومیت‌های شهری و غیر برخوردار بودن محله دباغی گفت: علیرغم اینکه این محله در بافت مرکزی شهر واقع شده‌ است ولی محروم از فضای های مناسب شهری است و این جلسه به صورت ویژه به موضوع بهسازی آرامستان محله دباغی واقع در شهرداری منطقه دو اختصاص یافت.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا افزود: حفظ هویت و حرمت قبور آرامستان دباغی و اجرای پروژه ساماندهی و بهسازی فضای شهری از اولویت منطقه محرم و غیر برخوردار محله دباغی است.
دستغیب ادامه داد: کمیسیون فرهنگی به منظور حفظ کرامت و منزلت اهالی محترم دباغی با اجرای پروژه بهسازی و ساماندهی آرامستان محله دباغی با حفظ حرمت قبور، موافقت و همچنین تسریع در اجرای پروژه تاکید دارد.
ناظر شورا در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اضافه کرد: در راستای نظارت بر اجرای مصوبات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا روند اجرای مصوبات از جمله؛ خرید محصولات و آثار هنرهای تجسمی هنرمندان شیرازی، مساعدت به تعمیرات مساجد و اماکن تاریخی فرهنگی، برگزاری جشنواره شهروند برگزیده (شهروند فعال و مشارکت جو) و برگزاری جشنواره بین المللی شعر اهل بیت علیهم السلام مورد بررسی و نظارت قرار گرفت و بر تسریع اجرای آنها و همچنین ارائه گزارشات عملکردی آنها تاکید شد.
دستغیب در ادامه با اشاره به بازدید میدانی، پیگیری‌ها و مکاتبات انجام شده و همچنین برگزاری جلسات به منظور تسریع در راه اندازی مجموعه سالن تیراندازی شهید فرارویی شهرداری گفت: متاسفانه علیرغم پیگیری ها و هزینه‌های انجام شده پس از گذشت چند سال از شروع پروژه شاهد معطلی و عدم بهره‌برداری از پروژه هستیم و این موضوع زیبنده شهر شیراز نیست.
وی تأکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع، راه اندازی مجموعه سالن تیراندازی شهید فرارویی شهرداری در دستورکار جلسه آتی کمیسیون قرار گرفت.
پایان/ منبع: کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز

۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۵۸:۴۱

دیدگاه های شما