امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بیانیه جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان شیراز در مجلس پیش از خطبه‌های نماز جمعه در روز انتخابات

جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی شهر پیش از خطبه‌های نماز جمعه در روز انتخابات بیانیه‌ای صادر کردند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، متن این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
به نام خداوند جان و خرد
کزین برتر اندیشه برنگذرد
به دنبال اظهارات جناب آقای روح الله نجابت نماینده مجلس و عضو هیئت نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مراسم پیش از خطبه‌های نماز جمعه 28 خرداد و ایراد اتهاماتی علیه شورای پنجم، ضمن دعوت نامبرده به رعایت تقوا و انصاف، مواردی به استحضار شهروندان عزیز و محترم شیراز می‌رساند:
آقای نجابت در اظهارات خود مدعی شده در طول دوره پنجم شورای اسلامی شهر شیراز، تعدادی دستگیر و بازداشت شده و حساسیت‌هایی ایجاد کرده است. این ادعای آقای نجابت جای سوال دارد. ایشان باید شفاف اعلام کند چند نفر از اعضای شورای پنجم و به چه اتهاماتی و توسط کدام نهاد دستگیر شده‌اند؟ معلوم نیست بیان این ادعا در روز انتخابات توسط ناظر بر انتخابات با چه هدفی صورت گرفته است؟
این نوع بیان در روز برگزاری انتخابات و از تریبون مقدس نماز جمعه علیه شورایی که دو نفر کاندیدای حاضر در انتخابات دارد، بدون ارائه هیچ گونه مستنداتی، توسط ناظر انتخابات شائبه حمایت از افراد و لیست‌های خاصی را در اذهان عمومی تقویت می‌کند. 
نماینده مردم شیراز در حالی از تلاش برای حفظ آبروی افراد در تأیید صلاحیت‌ها حرف می‌زند، که معلوم نیست با طرح این ادعاهای واهی چگونه به دنبال حفظ آبروی افراد است؟ 
عملکرد برخی کاندیداها و صرف هزینه‌های میلیاردی برای تبلیغات و بروز تخلفات گسترده توسط برخی کاندیداهای خاص تأیید صلاحیت شده برای مردم و شهروندان شیرازی شاهد خوبی است که به عملکرد هیات نظارت به ریاست جناب اقای نجابت نمره دین‌داری و رعایت قانون بدهند. 
باید به اطلاع آقای نجابت برسانیم اعضای رد صلاحیت شده دوره پنجم بارها و در مراحل اعتراض از هیات نظارت خواسته‌اند که مستندات خود را در خصوص رد صلاحیت‌ها اعلام کرده و یا به اطلاع افکار عمومی برسانند. اما تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند. 
بد نیست شهروندان عزیز هم بدانند آقای نجابت به گونه‌ای از امانتداری در مدیریت شهری سخن می‌گوید، که در طول بررسی صلاحیت‌ها در نامه‌ای از شهرداری مستنداتی در خصوص عملکرد یکی از کاندیداها خواسته بود که برای ایشان ارسال شد اما در کمال تعجب هم اکنون آن فرد تأیید شده و یکی از گزینه‌های ورود به شورای ششم است. 
ضمن احترام به همه کاندیداهای تایید صلاحیت شده، آقای نجابت در حالی مدعی تأیید افراد صالح می‌شود که مستندات لازم توسط شهرداری شیراز در خصوص برخی افراد برای ایشان ارسال شد و با بی توجهی هیات نظارت هم اکنون این افراد در آستانه ورود به شورای ششم هستند!
گفتار و رفتار آقای نجابت نشان می‌دهد که ایشان عملاً هیئت نظارت بر انتخابات را به ستادهای خاصی واگذار کرده و خود تبدیل به ماشین امضا شده بود و نتیجه این اقدامات در تبلیغات میلیاردی برخی کاندیداها و ستادها برای شهروندان کاملاً مشهود بود و هم اکنون افکار عمومی نگران است که هزینه میلیاردی تبلیغات در این دوره انتخابات چگونه و از کدام محل جبران خواهد شد؟
آقای نجابت بدون اطلاع ازمتن قانون چنان از رعایت امانت در بودجه 6 هزار میلیاردی حرف می‌زند که برای همه کارشناسان جای تعجب دارد!
خوب است ایشان بدانند مدیریت بودجه در شهرداری‌ها تابع قوانین مالی شهرداری است و افکار عمومی به خوبی تشخیص می‌دهند سلامت مالی چگونه و چه زمانی رقم می‌خورد.
شورای پنجم در اقدامات همچون سامانه شفافیت، قانون مدیریت تعارض منافع و شفافیت آرا در کشور پیشگام است. در حالی که مجلس انقلابی که ایشان عضو آن است، برای تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان دوران سختی را طی کرد و هنوز نتوانسته است به شفافیت قابل قبول مردم دست پیدا کند.
سؤال اصلی از آقای نجابت که با حساسیت موضوع فعالیت شورای پنجم را دنبال می‌کند این است که در طول یک‌و‌نیم سال گذشته در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل اجتماعی و برخی از مشکلات دیگر شهر شیراز چه طرح و اقدامی داشته‌اند؟ آیا گزارشی از عملکرد خود به مردم ارائه داده‌اند که گواه فعالیت ایشان در مجلس شورای اسلامی باشد؟
قطعاً مردم شریف شیراز اصل را بر ارزیابی عملکرد نماینده جوان و کم‌تجربه شیراز قرار داده و فعالیت‌های سیاسی و جناحی ایشان را فرع بر عملکرد و وظیفه اصلی ایشان می‌دانند.
از نماینده مردم انتظار می‌رفت که با رعایت انصاف نسبت به مسائل مدیریت شهری اظهار نظر کرده و از ایراد اتهام و توهین به شورایی که با آرا و اعتماد بی‌سابقه مردم در مدیریت شهری فعال است، خودداری کند.
مردم در انتظار تشکیل شورای ششم هستند که آقای نجابت آن را شورای انقلابی و متخصص می‌داند. زمان قاضی خوبی برای اثبات ادعاهای ایشان خواهد بود.
والسلام علی عباد الله الصَّالحين
جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز
پایان/

۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۵:۵۳:۲۹

دیدگاه های شما