امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پیگیری روند برنامه‌ریزی و تامین اعتبارِ سامان‌دهی معتادان متجاهر از سوی شورای پنجم شیراز

روند برنامه‌ریزی و تامین اعتبارِ سامان‌دهی معتادان متجاهر از سوی شورای پنجم پیگیری شد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه این کمیسیون با عنوان این مطلب که برنامه ریزی و تامین اعتبارِ سامان دهی معتادان متجاهر ازسوی شورای اسلامی شهر در دوره پنجم انجام شده است اظهار داشت: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز طی جلسات تخصصی با حضور دستگاه‌های متولی و تاثیرگذار توانست سیاست گذاری لازم را در این خصوص اعمال کند.
دکتر علی ناصری، موفقیت در سامان دهی معتادان متجاهر را منوط به اجرای دقیق گام‌های چهار گانه، هماهنگی بین بخشی و تداوم تامین منابع مالی توسط دیگر دستگاه‌های متولی دانست.
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص نحوه هزینه کرد مبلغ ۱۰۸ میلیارد ریال به منظور سامان دهی معتادان متجاهر متکدی و غیر متکدی در مراکز مورد تأیید سازمان بهزیستی گفت: شهرداری در راستای اجرای دقیق طرح سامان دهی معتادان متجاهر در چهار گام جذب، ترك، آموزش و اشتغال می بایست ضمن تشکیل کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه های مربوطه آخرین روند کار را بررسی و نتیجه را به کمیسیون گزارش کند.
وی در ادامه با اشاره به لایحه یک فوریتی شهرداری در خصوص اخذ مجوز واگذاری سرقفلی غرفه های آتی الاحداث طرح توسعه میدان اول میوه و تره بار اظهار داشت: پس از ارائه گزارش مدیران و نمایندگان دستگاه های مرتبط، کمیسیون به طور مشروط با تاکید بر رعایت آیین نامه مالی شهرداری و مسائل زیست محیطی و پدافند غیرعامل موافقت اولیه خود را اعلام کرد.
این عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: صرفاً با واگذاری سرقفلی غرفه های آتی الاحداث طرح توسعه میدان اول میوه و تره بار موافقت شده است و به منظور اتخاذ تصمیم نهایی، این موضوع به صحن شورا ارجاع داده خواهد شد.
ناصری در خصوص آخرین وضعیت نحوه سامان دهی کارگران ساختمانی با تاکید بر تصمیم پیشین کمیسیون اظهار داشت لازم است شهرداری ضمن برگزاری کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه های دست اندرکار، نسبت به بررسی آخرین پیشنهادها و اصلاحات احتمالی در خصوص نرم افزار سامان دهی کارگران ساختمانی و تعیین تکلیف نحوه مدیریت نرم افزار مذکور اقدام و  نتیجه را به کمیسیون اعلام کند.
در پایان یک صد و هشتاد و پنجمین جلسه کمیسیون نیز گزارش نمایندگان شهرداری و پارک علم و فناوری ارائه شد که پس از آن رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به مصوبه این شورا در خصوص حمایت از ایده و محصولات پارک علم و فناوری اظهار داشت: در راستای اجرای دقیق مصوبه شورا در این باره لازم است شهرداری ضمن هماهنگی با مسوولان پارک علم و فناوری نسبت به شناسایی موانع موجود در اجرایی شدن مصوبه مذکور اقدام و نتیجه را به شورا گزارش کند.
پایان/

۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۱:۲۸:۳۸

دیدگاه های شما