امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبات یکصد و هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز

یکصد و هشتاد و نهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، در نخستین دستور کار یکصد و هشتاد و نهمین جلسه این شورا که عصر امروز یکشنبه سیزدهم تیرماه برگزار شد، شوراییان لایحه شهرداری شیراز را درباره اعطای مجوز در خصوص انعقاد قرارداد تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی ۵هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت، به منظور کمک به تأمین منابع مورد نیاز تکمیل فاز یک خط دو قطار شهری با شرکت تأمین سرمایه تمدن، بررسی کردند؛ اعضای شورا ضمن تصویب دوفوریت این لایحه، به شهرداری شیراز اجازه دادند به شرطی با شرکت عنوان شده قرارداد تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی انعقاد کند که مجموعاً برابر ۱۱درصد مبلغ اسمی کل اوراق به اضافه ۱۰میلیون ریال برای یک دوره چهارساله در ابتدای قرارداد در نظر گرفته شود.
بر اساس تبصره نخست این مصوبه، در صورت عدم اخذ مجوز پذیرش اوراق یادشده در بورس و در صورت نگهداری آنها، کارمزد بازارگردانی باید به ازای هر سال تا سررسید اوراق معادل حداکثر یک‌ونیم درصد اوراق پذیرفته‌نشده در بورس، سالیانه و در ابتدای هر سال به کارمزد اضافه شود.

دیگر دستور کار این شورا به تصویب طرحی دوفوریتی درباره پرداخت پاداش به آقای سعیدرضا کیخا قهرمان جام جهانی ژیمناستیک انجامید؛ بر اساس این مصوبه شهرداری موظف است به منظور تقدیر از تلاش این ورزشکار در جام جهانی ژیمناستیک مطابق آیین‌نامه حمایت از قهرمانان و تیم‌های ورزشی مبلغ ۵۰۰میلیون ریال پاداش نقدی به وی پرداخت کند.

در ادامه این جلسه، نامه مؤسسه حساب‌رسی کارای پارس درباره بررسی گزارش حسابرسی سال ۱۳۹۸ شهرداری شیراز بررسی و مفاد آن ممهور به مهر شورا به تصویب رسید.

دیگر دستور کار شورای اسلامی شهر شیراز به موضوع استفساریه ضريب ۷۵/۶۳ با موضوع "قدرالسهم شهرداری ناشي از ارزش افزوده باغات واقع در حوزه استحفاظي باغات قصردشت" اختصاص یافت و مقرر شد بررسی موضوع در کمیسیون‌های برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک و شهرسازی و معماری شورا به مدت یک هفته تمدید و مجددا در صحن ارائه شود.

در ادامه این جلسه از شورا طرح کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک، درباره احداث مسیر دوچرخه‌سواری در مجتمع‌های مسکونی، اداری و نظامی، با کسب آرای لازم، به تصویب رسید.
بر اساس این طرح، شهرداری شیراز می‌تواند در مجتمع‌های بزرگ مسکونی، نظامی و اداری مسیر دوچرخه‌سواری ایجاد کند.
در نخستین تبصره این طرح عنوان شده که تعیین مجتمع‌های مشمول این طرح و نحوه همکاری شهرداری با آنها، بر اساس شیوه‌نامه‌ای صورت خواهد پذیرفت که شهرداری موظف است ظرف مدت دو هفته از ابلاغ این مصوبه، تهیه و به تأیید شورا برساند.
در تبصره دوم نیز تاکید شده که شهرداری باید برای مجتمع‌های جدید و در حال احداث در فرایند بررسی نقشه و صدور پروانه ساختمانی، مسیر دوچرخه‌سواری را پیش‌بینی کند.

دیگر دستور کار این شورا به طرح جمعی از اعضا درباره استفساریه اصلاح مصوبه "قدرالسهم سرانه خدمات عمومی موضوع ماده ۱۰۱ اصلاحی قانون شهرداری" اختصاص یافت و مقرر شد موضوع برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شود.

شوراییان در دیگر دستور کار خود، به طرحی دوفوریتی درباره تعطیلی یک‌هفته‌ای شورا از روز شنبه ۱۹تیرماه جاری تا پنجشنبه ۲۴تیرماه جاری رای ندادند و موضوع بایگانی شد.

همچنین طرح جمعی از اعضا درباره بارگذاری آرای صادرشده از كميسيون‌های بدوی و تجديدنظر ماده صد در سامانه شفافيت، در ادامه این جلسه به تصویب رسید که بر اساس آن شهرداری مکلف است از تاریخ تصویب این مصوبه، آرای صادرشده از کمیسیون‌های بدوی و تجدیدنظر ماده صد، کمیسیون ماده ۷۷، موافقت‌نامه‌های اصولی و پروانه‌های اصداری را بدون درج نام و سایر اطلاعات و مشخصات فردی اشخاص در سامانه شفافیت بارگذاری کند.
در تبصره ذیل این مصوبه بیان شده که آرای صادرشده سال‌های قبل (از سال ۱۳۹۰) تا تاریخ تصویب این مصوبه نیز باید ظرف حداکثر سه ماه بر روی سامانه قرار گیرد.

 اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه یکصد و هشتاد و نهمین جلسه این شورا طرحی دوفوریتی را در خصوص اعطای پاداش به قهرمانان ورزشی راه‌یافته به المپیک و پارالمپیک بررسی کردند و بر اساس آن موضوع با قید یک فوریت به کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با عنوان کمیسیون اصلی رسیدگی‌کننده و نیز کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا با عنوان کمیسیون فرعی رسیدگی‌کننده ارسال شد.

در آخرین دستور کار این جلسه، نامه شهردار شيراز، با موضوع معرفی نماينده‌ای تام‌الاختيار برای تشكيل هيأت اجرايی آیين‌نامه نحوه برگزاری انتخابات نمايندگان تاكسی‌داران، ارائه شد و آقای نوذر امامی به نمایندگی از شورا برای این مهم برگزیده شد.
پایان/

۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۷:۵۷:۴۵

دیدگاه های شما