امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رونمایی از کتاب آسیب‌شناسی آسفالت معابر شهر شیراز در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر

از کتاب «آسیب‌شناسی آسفالت معابر شهر شیراز» در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز رونمایی شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در آیین رونمایی از کتاب آسیب شناسی آسفالت معابر شهر شیراز که در جلسه این کمیسیون برگزار شد، با تأکید بر نقش روسازی معابر در بهبود عبور و مرور و ارتقای منظر شهری گفت: علیرغم تلاشهای خوب شهرداری در روکش آسفالت معابر و هزینه های مستمری که سالانه از بودجه عمرانی صرف لکه گیری، تراش، ترمیم و روکش آسفالت می شود، اما همواره خرابی آسفالت در معابر سطح شهر مشاهده می شود.
دکتر نواب قائدی ادامه داد: برای کمک به بهبود شرایط آسفالت، اولین گام شناسایی معضلات موجود و عوامل مربوطه است تا متناسب با آن راهکارهای فنی و اجرایی بکار گرفته شود.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه این کمیسیون از ابتدای دوره پنجم شورا موضوع آسیب شناسی و ساماندهی وضعیت آسفالت معابر را در برنامه کاری خود قرار داد، افزود: علاوه بر بررسی موضوع در کمیته فنی با حضور کارشناسان و متخصصان امر، در قالب تکالیف بودجه شهرداری مکلف به آسیب شناسی و شناسنامه دار کردن آسفالت شد.
وی افزود: در این راستا با پیگیری کمیسیون، اداره آسفالت و راهسازی حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری پس از ماهها رصد و بررسی، مجموعه ای را تحت عنوان آسیب شناسی آسفالت معابر سطح شیراز تهیه و به این کمیسیون ارائه کرد. 
قائدی با بیان اینکه هدف از این مطالعه و پژوهش، نیل به مواردی چون ارتقای کیفیت روسازی معابر و افزایش دوره عمر آسفالت، کاهش هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری آسفالت، اصلاح ساختاری روشهای مرسوم سنتی، بهبود منظر شهری، افزایش رضایتمنمدی شهروندان و تقلیل خرابی های مستمر آسفالت معابر در سطح شهر بوده است، افزود: چارچوب و چینش موضوعات کتاب به گونه ای است که در بخشهای مختلف به موضوعاتی چون بیان وضع موجود، بیان چالش ها، ایرادات و نواقص فعلی و ارائه راهکارهای اصلاحی مبتنی بر متون علمی و تجربیات میدانی پرداخته شده است.
وی ابراز امیدواری کرد بهره برداری مؤثر از راهکارهای ارائه شده در این کتاب منجر به افزایش کیفیت آسفالت و افزایش دوره عمر آسفالت شود. 
قائدی در پایان از زحمات اسماعیل صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری، امین نجاتی فرد رئیس اداره راهسازی و آسفالت و محمد روشن ضمیر کارشناس اداره مربوطه، در گردآوری و تهیه این کتاب قدردانی کرد.
پایان/

۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۳:۱۳:۵۴

دیدگاه های شما