امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: ورزشکاران شیرازی مسابقات المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۱ پاداش می‌گیرند

در یکصد و شصت و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، اعطای پاداش به ورزشکاران و قهرمانان شیرازی المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۱ مطرح شد‌. 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، "سید احمدرضا دستغیب" در جلسه این کمیسیون با اشاره به طرح یک فوریتی اعطای پاداش به ورزشکاران و قهرمانان شیرازی راه یافته به مسابقات المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۱ توکیو گفت: حضور این ورزشکاران و قهرمانان باعث افتخار و ستایش است و بر این اساس مبلغ پانصد میلیون ریال به هر یک از ورزشکاران راه یافته و اعزامی به مسابقات مزبور اختصاص می‌یابد.
وی با اشاره به نامه شهرداری شیراز مبنی بر پیشنهاد تجلیل از قهرمانان و نام‌آوران ورزشی، تصریح کرد: کمیسیون موضوع حمایت از ورزش کلانشهر شیراز را بررسی کرده و مقرر شد بر اساس اختیارات مندرج در مصوبه مزبور اقدام و نتایج به شورا گزارش شود.
وی افزود: در صورت اصلاح مصوبه، تغییرات طی لایحه به شورا ارائه می‌شود تا مورد بررسی قرار گیرد.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تصمیم صحن علنی شورا مبنی بر بررسی مجدد لایحه شهرداری و طرح اعضای شورا در خصوص حمایت از تیم‌های فوتسال بانوان، گفت: با توجه به عدم اطلاع از وضعیت و موقعیت تیم‌های مزبور، سازمان فرهنگی با استعلام از اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز نتایج بررسی را به کمیسیون ارائه می‌کند.
ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر ایجاد آرامستان مشاهیر و فرهنگوران در سه راه دارالرحمه، اظهار داشت: با توجه به لزوم تهیه آیین‌نامه‌ نحوی ارائه خدمات به هنرمندان، فرهنگ‌وران و نام آوران علمی و فرهنگی، طرح از سوی کمیسیون به صحن علنی شورا ارجاع شد و در صورت تصویب راهکار اجرایی آرامستان مشاهیر و فرهنگوران شیراز تبیین خواهد شد.
پایان/

۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۰:۴۵:۰۳

دیدگاه های شما