امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

فاز نخست پروژه بهسازی، توسعه و ایجاد فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

با اعلام رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، فاز اول پروژه بهسازی، توسعه و ایجاد فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی در ضلع شرقی و شمالی این مجموعه در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت.

دکتر نواب قائدی در بازدید از پروژه ساماندهی و توسعه فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی، با بیان اینکه حفظ و احیای بناهای تاریخی-فرهنگی همچون آرامگاه سعدی به عنوان میراثی ارزشمند و دیرینه وظیفه همه ماست، گفت: با همین رویکرد پروژه بهسازی، توسعه و ایجاد فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
وی افزود: در حال حاضر فاز اول این پروژه در ضلع شرقی و شمالی آرامگاه در دست اجرا است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه فضای شهری اطراف آرامگاه سعدی دارای امکاناتی همچون محوطه‌سازی و کف‌سازی، مسیر پیاده‌روی، فضای سبز، آب‌نما، روشنایی، مبلمان شهری و...خواهد بود، گفت: اجرا و اتمام این پروژه می‌تواند در احیای این مکان تاریخی فرهنگی، جذب هرچه بیشتر گردشگر، بهبود کیفی محله سعدی و رفع معضلات اجتماعی در اطراف آرامگاه موثر باشد.
قائدی در پایان ابراز امیدواری کرد: در سال‌های آینده نیز بر اساس برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری و طرح ساماندهی محدوده سعدی فازهای بعدی پروژه هم اجرا شود تا آرامگاه شاعر بلند آوازه ایرانی به عنوان میراثی کهن و یادگاری ارزنده، با شکوه هرچه بیشتر به نسل‌های بعد واگذار و پذیرای قدوم گردشگران عزیز باشد.
پایان/

۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۴۲:۵۸

دیدگاه های شما