امروز: سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر موسوی: فعالیت‌های شورا و شهرداری در دوره پنجم معنای انسان‌محوری را متبلور ساخت

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شاهد تبلور معنای انسان‌محوری از نگاه اسلامی و منظر اجتماعی در کلان‌شهر شیراز هستیم، اظهار کرد: شورا و شهرداری شیراز در دوره پنجم برای همه فعالیت‌های خود توجیه فرهنگی داشت و از همین رو باید از شهردار شیراز و دیگر دست‌اندرکاران این عرصه قدردانی کرد؛ زیرا فعالیت آن‌ها ارزشمند بوده است. 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در آیین افتتاح پرو‌ژه‌های منطقه ۵ شهرداری شیراز با اشاره به حدیث معصوم (ع) از صحت و امنیت باعنوان دو نعمت ناشناخته یاد کرد که انسان از ارزش آن‌ها غافل است. 

وی افزود: منظور از صحت، سلامتی و تندرستی جسم و اندیشه و روان و منظور از امنیت نیز امنیت فکر، مال، زندگی خصوصی و اجتماعی است؛ آنچه امروز به‌شدت به ضرورت آن پی برده‌ایم و چنانچه همه تلاش کنیم به این دو دست یابیم، سایر نیاز‌ها نیز تامین خواهد شد. 
رییس شورای اسلامی شهر شیراز بهره‌برداری از مجموعه‌ای فرهنگی و اجتماعی را در منطقه‌ای کم‌تر‌برخوردار از شهر مصداق همین کلام دانست و ابراز داشت: ارائه این خدمات نشان می‌دهد شورای پنجم و شهرداری به عنوان بازوی اجرایی آن به شعار و رویکرد خود وفادار بود و انسان‌محوری را هم در کلام و هم در مصداق نشان داد. 
موسوی با یادکرد از مرحوم مهندس اعتمادی، شهردار اسبق و فقید شیراز از پیگیری ایشان برای حل مسائل مربوط به شهر تا آخرین روز‌های زندگی سخن گفت و این مسوولیت‌پذیری اخلاقی را ستود و بیان کرد: مردم شریف شیراز به‌ویژه اهالی منطقه ۵ شایسته بهترین خدمات‌اند و هرچه به آن‌ها خدمت کنیم کم است. 

_گفتنی است در این آیین بوستان مطالعه به مساحتی بالغ بر ۹هزار مترمربع که برای معلولین و جانبازان مناسب‌سازی شده است به بهره‌برداری رسید؛ این بوستان شامل سالن شطرنج، سالن مطالعه و کتابخانه، وسایل بازی کودکان، آمفی تئاتر روباز، ست بدنسازی و چهارهزار مترمربع فضای سبز است. 
همچنین، ورزشگاه زنده‌یاد مهران اعتمادی (شهردار اسبق شیراز) به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع شامل ۱۲۰۰ مترمربع زمین ورزشی توپی و ۲۰۰ مترمربع سالن ورزش غیرتوپی و رختکن، اتاق داوران و سکوی تماشاگران با گنجایش ۵۰۰ نفر از دیگر طرح‌هایی است که در این مراسم افتتاح شد. 
این دو مجموعه در بولوار قائم به سمت شهرک مطهری - انتهای بولوار گفتار و در محدوده شهرداری منطقه پنج شیراز واقع شده است.
فرهنگسرای عرفان با زیربنای ۱۲۰۰ مترمربع شامل کلاس‌های آموزشی، کتابخانه، سالن مطالعه، اتاق مشاور و ورزش در بولوار عرفان غربی، بوستان غربی قرار دارد._
پایان پیام/

۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۳:۰۲:۵۵

دیدگاه های شما