امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نظری: فضاسازی اطراف آرامگاه سعدی شکلی متناسب به این منطقه بخشیده است

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه با بیان اینکه شهرک سعدی در سال‌های گذشته به مناطق جنگی شباهت داشت، اظهار کرد: تخریب‌های گسترده و نیز رهاسازی بناها در این منطقه اطراف آرامگاه سعدی را نازیبا ساخته بود؛ اما هم‌اکنون ۸۰درصد پروژه مسیر خود را طی کرده و شکلی متناسب یافته است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس «سعید نظری» عصر امروز چهارشنبه ششم مردادماه در آیین بهره‌برداری از فاز نخست فضاسازی اطراف آرامگاه سعدی عنوان کرد: این پروژه یکی از پردردسرترین طرح‌های عمرانی شهرداری شیراز بوده است. 
او ادامه داد: دشواری‌های فعالیت در این منطقه از لحاظ بافت جمعیتی و مسکونی آرامگاه سعدی و خیابان حاج عزت بود؛ زیرا شهرداری شیراز قریب به ۲۰سال درگیر تملک خیابان حاج عزت بوده است. 
به گفته نظری ۷۰درصد تملک‌های این خیابان در دوره پنجم شورا و شهرداری انجام شده است. 
او ابراز داشت: از آنجا که واحد‌های مسکونی ریزدانه با جمعیت بالا در این منطقه وجود داشت و عمده آن‌ها فاقد سند و مدرک مشخص بودند، ماموریت حقوقی سنگینی برای تملک و بازگشایی خیابان حاج عزت انجام شد که نتیجه آن رفته‌رفته بیشتر مشخص می‌شود. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: با تکمیل فاز دوم خیابان حاج عزت که شامل جابه‌جایی ستون‌های برق، دیواره‌سازی و کف‌سازی است، خیابان به بهره‌برداری خواهد رسید. 
او همچنین درباره تکمیل بلوار شهید وفایی گفت: فاز شمالی این بلوار بازگشایی و تکمیل شده و تملکات آن نیز انجام شده است؛ به همین دلیل هم‌اکنون هیچ دغدغه‌ای برای بازگشایی خیابان حاج عزت وجود ندارد جز جا‌به‌جایی ستون‌های برق.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز تعداد ستون‌های برق را در این محور ۸۰ عدد برشمرد و دلیل این تعدد را قدیمی بودن بافت دانست و افزود: حذف این ستون‌ها هم برای شهرداری و هم برای شرکت برق هزینه‌بردار بوده است و نهایتا پیمانکار شهرداری آن را به سرانجام می‌رساند و امیدواریم با به ثمر رسیدن این مهم مسیر مناسبی برای اهالی شهرک سعدی فراهم شود. 

گفتنی است فاز نخست فضاسازی اطراف آرامگاه سعدی در مساحتی بالغ بر ۲۳هزار مترمربع شامل فضاسازی، نصب مبلمان شهری، ایجاد فضای سبز، مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، نورپردازی و کف‌سازی با هدف ساماندهی اطراف آرامگاه سعدی باعنوان یکی از مقاصد گردشگری شیراز، ارتقای کیفیت زندگی ساکنان این محله و تقویت زندگی پیاده در شهر توسط شهرداری منطقه سه شیراز اجرا شده است.
پایان پیام/

۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۱:۰۲

دیدگاه های شما