امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر موسوی: پروژه توسعه مسیر گردشگری باباکوهی شیراز محصول کار مشترک شهرداری و ارتش است/

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه نوع و کیفیت همکاری شهرداری با ارتش در به ثمر رسیدن مسیر گردشگری باباکوهی این طرح ستودنی است، بیان داشت: این پروژه مشترکا متعلق به شهرداری و ارتش است. 

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» عصر امروز چهارشنبه ششم مردادماه در آیین بهره‌برداری از مسیر گردشگری باباکوهی که با حضور شهردار شیراز، جمعی از اعضای شورای شهر، فرمانده ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد، فرمانده انتظامی فارس و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران شهری برگزار شد، ضمن تبریک عید ولایت، با اشاره به سخنی از نویسنده مسیحی، جرج جرداق امیرالمومنان را صدای عدالت بشریت خواند. 
وی در ادامه با قدردانی از شهردار شیراز و همکاران وی در به ثمر نشاندن تلاش‌ها و نیز امیر رضایی فرماندهی ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: گاه ممکن است برخی عدم همکاری‌ها ارزش کاری را کاهش دهد یا از حوزه انجام آن بکاهد؛ اما چنانچه همکاری‌هایی از نوع آنچه در توسعه مسیر گردشگری با ارتش جمهوری اسلامی ایران شاهد آن بودیم، نبود، پروژه به هیچ عنوان عملیاتی نمی‌شد. 
موسوی اظهار کرد: شورای پنجم و شهردار منتخب آن تمام فعالیت‌های خود را مبتنی بر برنامه‌ای انجام داد که چارچوب آن از ابتدا تعریف شده بود. 
وی با اشاره به اصول ۸۶گانه رویکرد‌های شورای پنجم، بیان داشت: یکی از شاخص‌های رویکرد انسان‌محور افزایش و گسترش فضای عمومی بوده است؛ از این منظر، فضای عمومی به مکانی اطلاق می‌شود که امکان تعامل گروه‌های مردم با یکدیگر در آن فراهم می‌شود و پروژه باباکوهی مصداق کامل فضای عمومی با تمامی ویژگی‌های مثبت آن است. 
رییس شورای اسلامی شهر شیراز یکی دیگر از ویژگی‌های این پروژه را پیاده‌راه بودن آن برشمرد و ابراز کرد: یکی از شاخص‌های مهم رویکرد انسان‌محور گسترش و توسعه پیاده‌راه‌هاست و شورای پنجم این افتخار را دارد که کمیت ایجاد و توسعه پیاده‌راه‌ها در آن، قابل مقایسه با گذشته نیست. 

گفتنی است پروژه توسعه مسیر گردشگری باباکوهی، در مساحت ۱۳هزار مترمربع توسط شهرداری منطقه ۳ شهر شیراز، د‌‌ر مجاورت مید‌‌ان قائم (عج) (اطلسی) واقع شده و دارای مسیر دوچرخه سواری، پیاده‌روی، آبنما، فضای سبز و نورپردازی است و در فازهای بعدی این خیابان به ارتفاعات آرامگاه باباکوهی متصل خواهد شد.
پایان/

۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۳:۳۴

دیدگاه های شما