امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نظری: منطقه سه شهرداری شیراز کارگاه عمرانی مهمی در زمینه گردشگری است

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه، از افتتاح چندین بوستان با عناوین رسانه، بوستان خورشید کلاه و نیز پروژه باباکوهی، چپ‌گرد دلگشا با بودجه بسیار، توسعه محور حافظ یا عرفان و باغ ملی یاد کرد که منطقه سه شهرداری شیراز را به کارگاه عمرانی بدل کرده است. 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس «سعید نظری» عصر امروز چهارشنبه ششم مردادماه در آیین بهره‌برداری از مسیر گردشگری باباکوهی که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای شهر و شهردار شیراز، فرمانده ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد، فرمانده انتظامی فارس و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران شهری برگزار شد، ضمن تبریک عید غدیر، بزرگترین مفهوم این رویداد تاریخی را در سخنی از پیامبر (ص) دانست که فرمود: آن‌ها که جلو رفتند برگردند و آنها که عقب ماندند برسند. 
وی در ادامه با اشاره به افتتاح چند پروژه در منطقه ۳ شهرداری شیراز، گفت: باتوجه به وضعیت صنعتی نامناسب و کشاورزی که ناشی از بحران کم‌آبی است، استان فارس و مشخصا شهر شیراز چاره‌ای جز آن ندارد که توسعه اقتصادی را در سایه سیاست‌های مبتنی بر گردشگری تعریف کند. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در همین راستا، شورای پنجم گردشگری را در سه محور مذهبی با موضوع سومین حرم اهل بیت (ع)، گردشگری تاریخی و طبیعی و گردشگری علمی با محوریت گردشگری سلامت در دستور کار قرار داد. 
نظری با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های منطقه ۳ متوجه دو محور گردشگری مذهبی و تاریخی و طبیعی در شهر شیراز بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه شهرداری این موضوع را به خوبی درک کرد و در این راستا، توسعه آرامگاه سعدی را که قریب به ۳۰ سال مغفول مانده بود، در اولویت قرار داد. 
وی افزود: در این دوره همچنین به بهسازی و محرومیت‌زدایی از منطقه سعدی که چهار دهه بود کمتر به آن توجه می‌شد، به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تلاش‌های شهرداری منطقه ۳ در چهار سال گذشته، ابراز داشت: این تلاش‌ها به ویژه در محور مرحوم حاج عزت که در سیل ۱۳۹۸ نیز گرفتاری‌هایی را به وجود آورد، صورت پذیرفت؛ بدین‌ترتیب در عمق ۸ متری لوله‌گذاری‌های وسیعی صورت گرفت که گرچه مردم در این مدت اذیت شدند، انا به‌خوبی اجرا شد و با تملک‌های انجام شده به زودی کل مسیر بازگشایی می‌شود.
نظری ادامه داد: تملک خانه‌ها در این مسیر بسیار دشوار بود؛ زیرا شهرداری با خانه‌هایی ریزدانه در متراژ ۵۰ یا ۶۰ متری سر و کار داشت که جمعیت بالایی در آن ساکن بود. 
وی با بیان اینکه طی چهار سال گذشته هر سال در منطقه ۳ افتتاح و کلنگ‌زنی‌هایی صورت پذیرفته است، عنوان کرد: مسیر دوچرخه‌سواری تپه نور از بهترین مسیر‌هایی است که در این ناحیه تعریف شده و بازخورد‌های بسیار مثبت آن در فضای مجازی نشان‌دهنده اهمیت این پروژه است؛ همچنین این مسیر برای جوانان شیرازی نشاط آفرینی کرده و در توسعه گردشگری نقشی بسزا داشته و خواهد داشت. 

گفتنی است پروژه توسعه مسیر گردشگری باباکوهی، در مساحت ۱۳هزار مترمربع توسط شهرداری منطقه ۳ شهر شیراز، د‌‌ر مجاورت مید‌‌ان قائم (عج) (اطلسی) واقع شده و دارای مسیر دوچرخه سواری، پیاده‌روی، آبنما، فضای سبز و نورپردازی است و در فازهای بعدی این خیابان به ارتفاعات آرامگاه باباکوهی متصل خواهد شد.
پایان پیام/

۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۴:۴۱

دیدگاه های شما