امروز: جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز (دوره ششم) 1400/05/17

کمیسیون گردشگری و زیارت دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز در دومین جلسه رسمی خود در تاریخ ١۴٠٠/۵/١٧ مباحث تعیین تکلیف بازارچه هنر، شهربازی بزرگ شیراز و پل طبیعت را مورد بررسی قرار داد. 

 

بازارچه هنر در محور تاریخی سنگ سیاه و با هدف حمایت از صنایع دستی اصیل ایرانی احداث گردیده است. راه اندازی این پروژه موجبات رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر و جذب گردشگر را فراهم می کند.  از این رو تسریع در روند تدوین سازوکار واگذاری واحدهای تجاری بازارچه هنر به هنرمندان و افتتاح و راه اندازی آن در دستور کار کمیسیون قرار گرفت. 

با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته از اقشار مختلف جامعه، احداث شهربازی از مطالبات اساسی مردم شیراز به ویژه قشر نوجوان و جوان می باشد. از آنجا که جانمایی های صورت گرفته در شورای دوره پنجم به بن بست رسیده و عملاً اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است مقرر گردید: کارگروهی تخصصی در خصوص تدوین طرح های اجرایی در قالب بسته های سرمایه گذاری در شهرداری تشکیل و  نتیجه به کمیسیون گرشگری شورا ارسال گردد. 

ایده اولیه پل طبیعت به عنوان حلقه ارتباطی پیاده محور بین باغات چمران و باغات قصرالدشت شکل گرفته است. با توجه به کمبود المان های شهری کلانشهر شیراز در مقایسه با کلانشهرهای دیگر، این پروژه می تواند یکی از المان های مدرن شهر شیراز باشد. از این رو ضمن استقبال از ایده احداث این پل در کمیسیون، توجه و بررسی مسائل و تبعات ترافیکی، عمرانی و شهرسازی در دستورکار شهرداری قرار گرفت.

 
۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۳:۲۷:۲۱

دیدگاه های شما