امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

فرخ زاده: رونق گردشگری شهر شیراز همت و همکاری همه ی متولیان و نهادهای مرتبط را می طلبد.

سومین جلسه کمیسیون گردشگری و زیارت دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد


در این جلسه پروژه تاسیس و راه اندازی خیابان غذا محور مشکین فام، پروژه تملک و بهسازی مجموعه میراثی قصر ابونصر و مجموعه تاریخی فرهنگی برم دلک و گزارش دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی شیراز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

خیابان غذا محور مشکین فام از پروژه های تعریف شده در شورای دوره قبل است. با توجه به‌ طولانی شدن مدت زمان اجرا، به پایان نرسیدن عملیات عمرانی پروژه و عدم موفقیت شهرداری در اخذ مجوزهای لازم از مراجع مربوطه مقرر شد: شهرداری شیراز ضمن تسریع در روند اجرا، ابعاد مختلف راه اندازی خیابان غذا در محور مذکور را به لحاظ کارشناسی بررسی و موارد مبهم پروژه از جمله بهره بردار نهایی و ... را تعیین تکلیف نماید. 

مجموعه میراثی قصر ابونصر در محور جنوب شرقی شهر شیراز و در محدوده شهرداری منطقه هفت واقع شده است. اجرای طرح مناسب در این مجموعه موجبات حفظ، نگهداری و احیای هویت تاریخی منطقه و تبدیل آن به یک جاذبه گردشگری ملی را فراهم می کند. لزوم تهیه پیوست های زیست محیطی، فرهنگی، گردشگری و سرمایه گذاری و بازنگری در طرح با رویکرد لازم در طراحی یک سایت تاریخی از جمله مواردی بود که در کمیسیون مورد تاکید قرار گرفت. به لحاظ تشابه ماهیتی، مشابه همین تصمیم در خصوص مجموعه تاریخی برم دلک اخذ گردید. 
گزارش دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی شیراز به عنوان آخرین موضوع ارائه شد و مباحث آموزش، تولید محصول، تقویت جایگاه مردمی دبیرخانه و لزوم توجه به آموزش نسل به نسل صنایع دستی مورد تاکید قرار گرفت.

۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۲۱:۱۵:۲۴

دیدگاه های شما