امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

هشتمین و نهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز

هشتمین و نهمین جلسه صحن علنی شورا از ساعت هشت صبح امروز به معرفی و ارائه کاندیداهای شهرداری شیراز اختصاص داشت.

برای این دو جلسه نام 22 نفر اعلام شد که آقایان سیاوش بدری، محسن اردکانی، علی معایر، آرش فرج‌زاده و احمدرضا نقیب زاده انصراف داده و در صحن علنی شورای شهر شیراز برای معرفی و اراده برنامه ها حاضر نشدند. 
آقایان سید احسان اصنافی، محمد فرخ‌زاده، مهدی جمالی‌نژاد، علی حسین رعیتی فرد، حمید کشتکار، محمودرضا طالبان، حمید معصومی، علیرضا صحراییان، ناصر شمس، محمود میرزایی، محمد بذرافشان، محمدمهدی عبدالهی، محمدکاظم حقیقت، محمدعلی چوبینی، مسعود طهماسبی، محمدرضا رضایی و مصطفی کیانی سایر کاندیداهای تصدی سمت شهرداری شیراز بودند که هرکدام به مدت 30 دقیقه به معرفی خود و ارائه برنامه ها پرداختند.
گفتنی است یکی از وظایف ۳۴ گانه شوراهای اسلامی شهر که در ماده ۸۰ قانون شوراها ذکر شده، وظیفه انتخاب شهردار برای مدت چهار سال است که بر اساس این ماده، شورای اسلامی شهر موظف است بلافاصله پس از رسمیت یافتن نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام کند.
شورای ششم شهر شیراز در راستای مشارکت مردم در انتخاب شهردار، سایتی را در فضای مجازی راه‌اندازی کرده تا مردم آزادانه شهردار پیشنهادی خود را بر اساس معیارهای مشخص شده معرفی کنند که در این راستا ۹۶۷ نفر معرفی شدند و از بین این تعداد با حذف افراد تکراری ۱۳۶ نفر از نگاه مردم کاندید شهرداری شیراز شدند. پس از پایش نهایی بر اساس معیارهای ابلاغی وزارت کشور ۳۵ نفر به‌عنوان کاندیدای شهرداری احراز شدند و سرانجام تعداد به 25 نفر نهایی رسید که با انصراف سه نفر در همان ابتدا، از 23 نفر باقی مانده برای معرفی خود و ارائه برنامه ها در صحن علنی شورای شهر شیراز دعوت به عمل آمد.
در پایان ارائه برنامه های گزینه های پیشنهادی، پنج نفر شامل آقایان اصنافی، فرخ‌زاده، رعیتی‌فرد، چوبینی و بذرافشان نهایی برای تصدی سمت شهردار شیراز انتخاب شدند که طی دو روز آینده برای مصاحبه حضوری به صحن علنی شورا خواهند آمد.

۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۸:۵۶:۳۳

دیدگاه های شما