امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تبدیل قبرستان دارالسلام به یک مجموعه ارزشمند گردشگری در بعد ملی

محمد فرخ‌زاده، رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز گفت: با توجه به قدمت قبرستان دارالسلام و ارزشهای تاریخی، فرهنگی و هنری مجموعه، امکان تبدیل این قبرستان به یک مجموعه ارزشمند گردشگری در بعد ملی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، در پنجمین جلسه کمیسیون گردشگری  و زیارت شورای شهر شیراز به دو موضوع پروژه بهسازی و ساماندهی قبرستان دارالسلام و ارائه گزارش از سازمان ها، تفاهم نامه ها و توافق نامه های بین المللی که شهرداری در آنها عضویت دارد، اختصاص داشت.
محمد فرخ‌زاده، رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه روایات متعددی مبنی بر اینکه قبرستان دارالسلام سومین قبرستان قدیمی جهان اسلام بعد از قبرستان وادی السلام نجف و قبرستان بقیع می باشد، گفت: دارالسلام قدیمی ترین گورستان تاریخی فارس است و علاوه بر قبور بزرگان، عالمان و مشاهیر شهر شیراز، گنجینه ای از هنرهای طراحی، خوشنویسی، ادبیات و حجاری در آن گرد آمده است. 
وی ادامه داد: با توجه به قدمت قبرستان دارالسلام و ارزشهای تاریخی، فرهنگی و هنری مجموعه، امکان تبدیل این قبرستان به یک مجموعه ارزشمند گردشگری در بعد ملی وجود دارد. 
رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با ذکر اینکه مرمت و بهسازی قبرستان دارالسلام در ادوار گذشته پیشرفت کمی داشته است، تصریح کرد: با توجه به رویکردهای مورد نظر کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر در دوره ششم، بهسازی و ساماندهی قبرستان با همکاری ارگان های مختلف از جمله شهرداری، اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی و ... در دستور کار قرار دارد. 
به گفته وی شهرداری شیراز در حال حاضر در مجمع ها و پیمان های مختلف بین المللی از جمله مجمع شهرداران آسیایی، شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو، شهرهای خواهر خوانده و ... عضویت دارد. 
فرخ‌زاده از ارائه گزارش شهرداری از اقدامات انجام شده، به منظور بهره برداری حداکثری از ظرفیت های موجود در پیمان ها، تفاهم نامه ها، توافق نامه ها و سازمان های بین المللی که شهرداری شیراز در آن ها عضویت دارد گفت و افزود: ضمن انجام بررسی ها و رایزنی های لازم به منظور شناسایی ظرفیت های موجود جهت انجام مبادلات تجاری، علمی، مهندسی، صنعتی و غیره، اقدامات لازم به منظور عقد تفاهم نامه های گردشگری با شهرهای خواهر خوانده در جهت جذب گردشگر، برگزاری نمایشگاه های دائمی و موقت صنایع دستی و رونق اقتصاد مبتنی بر گردشگری به عمل آید.
انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۱:۰۹:۲۷

دیدگاه های شما