امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مسجد پایگاه اصلی و مهمترین پایگاه انقلابی هر محله است

جلسه با هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری منتخب شیراز با دو نفر از اعضای شورای شهر شیراز برگزار شد.

 

علی اکبر سلطانی در جلسه با هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری منتخب شیراز که در شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، گفت: این جلسه بیشتر برای استماع صحبت های اصحاب مسجد است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه مسجد پایگاه اصلی و مهمترین پایگاه انقلابی هر محله است، افزود: برای الگوسازی مسجد در خدمت اصحاب مساجد خواهیم بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز دوره ششم تاکید کرد: برای اینکه مردم را بیشتر در مساجد جمع کنیم باید مسائل مساجد را احصاء کنیم و در این جلسه بیشتر شنونده هستیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه مسجد محوری از قبل وجود داشت که گام اول برای شنیدن مسائل و گام دوم مطالب را به صورت طرح مورد بررسی قرار خواهیم داد، اضافه کرد: مبنای مسائل از دل محموعه های فرهنگی و مساجد احصا شود.

سلطانی با اشاره به اینکه باید روابط تشکلاتی را ارتقاء دهیم و ارتباط و اتصال بخش های مختلف فرهنگی با هم شکل گیرد، افزود: جلسات مفصل تری خواهیم گذاشت و نگاه به شهرداری باید به نگاه راهبردی تبدیل شود تا حرکت های خوب فرهنگی شکل گیرد و اگر قرار است نقشه راهی شکل گیرد باید نظرات اصحاب مسجد در این نقشه راه مورد توجه باشد.

 

 

۱۱ کانون فرهنگی هنری مساجد شیراز در ۱۱ منطقه شهری به عنوان محور مشخص شوند

محمدتقی تذروی نیز در این جلسه گفت: خلاء ای در رابطه با مسجد وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز دوره ششم با یادآوری این مطلب که حرف من این نیست که قبلی ها کم کاری کردند ولی خلاء وجود داشت، اما می گویم خلاء وجود دارد، افزود: اصحاب مساجد حاضر در جلسه مسائل را عنوان کنند.

وی با اشاره به اینکه مسجد محور محله است و اگر مسجد محوری شکل گیرد، بسیاری از مسائل حل می شود، افزود: پیشنهاد می کنم رئیس سازمان فرهنگی کسی قرار داده شود که نگاه مسجد محوری داشته باشد.

تذروی با یادآوری این مطلب که 11 کانون فرهنگی هنری مساجد شیراز در 11 منطقه شهری به عنوان محور مشخص شوند تا کار تقسیم شود، اظهار کرد: آنان با برنامه ریزی کارها را به سایر کانون های منطقه خودشان بگذارند.

وی با یادآوری این مطلب که اکنون همه نگاه ها به دوره ششم است، افزود: الان فضا مهیا است و شورا یک دست است و طبیعی است که اختلاف سلیقه وجود دارد اما نگاه فرهنگی، عمرانی و اجتماعی با عنوان تحول قرار دارد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز دوره ششم گفت: کار کانون های فرهنگی هنری مساجد از 10 فرهنگسرا بیشتر است چرا که آنان با عشق و علاقه به مسجد کار می کنند.

 

 

فرصت شورای انقلابی و مومن بهترین راهکار برای حمایت از مساجد است

حجت الاسلام حسین امیدی در جلسه هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری منتخب شیراز گفت: این جلسه پیرامون گفتگوی امر مسجد و مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر شکل گرفته است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس اضافه کرد: سال ها منتظر بودیم فضایی ایجاد شود که در محیط شورای اسلامی شهر با نمایندگان مردم گفت و گو شکل گیرد و پیرامون مسجد صحبت شود.

وی با اشاره به اینکه در این شورا عزیزان مومن، متدین و پای کار انقلاب و اسلام حضور یافتند و زمینه توجه به مسجد بیش از پیش فراهم شده است، تاکید کرد: مهندس تذروی و مهندس سلطانی در امر مسجد محوری باید بسیار خوب فعال هستند.

حجت الاسلام امیدی با تاکید بر اینکه اگر بناست تحولی ایجاد شود باید این تحول از دل مسجد شکل گیرد و اگر قرار است آسیب ها از بین برود باید مبنا بر محور بودن مساجد را قرار داد، اضافه کرد: مسائل و دغدغه های کانون ها در هر محله ای به شکل ویژه دیده شود.

وی افزود: مدل طرح های مسجد محوری با حدود 50 مسجد شکل می دهیم و بعد به باقی مساجد تسری خواهیم داد.

حجت الاسلام امیدی گفت: رویکرد کلی دولت این بوده که در مسائل فرهنگی ورود نداشته باشد، اما فرصت شورای انقلابی و مومن که ایجاد شده بهترین راهکار برای حمایت از مساجد است و فرصت فراهم شده است که عزیزان دغدغه و مطلب خود را مطرح کنند تا پیگیر رفع مشکلاتشان باشیم.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی در جامعه بانوان هستند، افزود: بانوان حاضر در جلسه به طرح مسائل بانوان در مساجد بپردازند.

 

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۵۱:۵۲

دیدگاه های شما